Seven kadını kim tutabilir?

Seven kadını kim tutabilir?

Kadını anlatırken, duygusallık, fedakarlık ve kıskançlık dedik. Ya aşk? Kadının hayatındaki en önemli kimliklerden biri de sevgili olması. Seven bir kadının önünde kim durabilir ki?

Ben artık bir genç kızım. Çocukluk döneminden kurtulduğuma hem seviniyorum hem de bazen üzülüyorum. Seviniyorum çünkü, artık yetişkinlerin dünyasına girmek üzereyim. Üzülüyorum çünkü, ailem bana hala çocukmuşum gibi davranıyor. Özgürlüğü düşlerken baskı altında günlerimi geçirmek zorunda kalıyorum.

İçimde tam olarak adlandıramadığım bazı duygular kıpır kıpır ediyor. Erkekleri yakından tanımak istiyorum. Kızlı- erkekli arkadaş gruplarına girmeye can atıyorum. Biliyorum, bir gün bu isteklerim bir bir gerçekleşecek. Hoşlandığım bir delikanlının sevgilisi olacağım. Artık benim de bir sevgilim var. Flört etmeye o kadar hevesliydim ki, bir arkadaş toplantısında tanıştığım delikanlı bana 'çıkma' teklif edince, hemen 'Peki' dedim. Aslında biz kadınlar, erkeklerin ne olursa olsun, tekliflerine hemen olumlu karşılık vermeyiz. İçgüdülerimiz bize karşımızdaki erkeğe biraz eziyet çektirmemizi duygularımızı hemen açıklamaktan kaçınmamızı fısıldar durur. İşte o fısıltıya kulak verince de çıkma teklifine olumlu cevap vermek için sabırsızlansak da yüreğimize taş basar, 'Bilmem, bakalım. Siz beni tekrar arayın' diye kaçamak cevaplar veririz. Böyle davranmamızın başlıca nedeni, duygularımızı gizlemektir. Erkeklerin, çabuk 'peki' diyen kadınlara değer vermediklerine inanırız. Ninelerimiz, annelerimiz bize böyle öğretmiştir. Yeni tanıştığım delikanlının teklifini hemen kabul etmekle, belki de hata ettim. Erkeklerin ısrarcı olmaktan hoşlandıklarını biliyorum. Ben çıkma teklifine hemen cevap vermeseydim, bu delikanlı bana evet dedirtebilmek için kim bilir nasıl uğraşacaktı. Doğrusu flört edeceğim erkeği, biraz üzmek, kuşkuda bırakmak çok hoş olurdu. Ben böyle yapmamakla kendimi hemcinslerime ihanet etmiş sayıyorum.
Yayın tarihi: 07.10.2006
2351
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.