Sevdiğinize sevgiyle sarılıyor musunuz?

Sevdiğinize sevgiyle sarılıyor musunuz?

Erkek arkadaşınızla sarmaş dolaş olmak çok hoşunuza gidiyor. Hangi şekilde ona sarıldığınızın ona belli mesajlar yolladığını ve kendine özgü bir takım tepkilere teşvik ettiğini biliyor muydunuz? Size onunla bağlantı kurabilmeniz için beş samimi yol öğretiyoruz.

Birbirinizle sarmaş dolaş olmanız elbette her ikinizi de iyi hissettiriyor. Ancak, birbirinize sokulmak ilişkiniz açısından hem aranızdaki bağı güçlendiriyor hem de sizi tahrik ediyor. You Don't Say(Hakikaten) isimli kitabın yazarı ve cinsiyet iletişim uzmanı Audrey Nelson, dokunmanın en güçlü sessiz iletişim şekli olduğunu, düşüncelerimizi ifade etmek için nasıl kelimeleri kullanıyorsak duygularımızı anlatabilmek için de dokunma duyusunu kullandığımızı anlatıyor.

Değişik sarılma pozisyonları değişik duygusal ihtiyaçları ifade etmek ve karşılamak için kullanılır. Öncelikle, bunların ne olduğunu ve ne zaman kullanılması gerektiğini öğrenmek gerekir. Böylelikle daha tatminkar bir ikili ilişkiyi kucaklayabilirsiniz.

İhtiyaç: Onunla bağ kurabilmek
Ana pozisyon: Yüz yüze

Erkek arkadaşınızla iletişim sağlamak için yapabileceğiniz tonlarca şey var. Ancak hiçbiri, ne mum ışığında romantik bir yemek ne de beraber yapılan uzun bir yürüyüş, birkaç dakikalık sessizce birbirinize sokulmanın sizi yakınlaştırdığı kadar yakınlaştıramaz. Aranızdaki içtenliği en iyi destekleyecek sokulma şekli yatağa yatıp, yüz yüze bakarak birbirinize sarılmanızdır.

Two in a Bed: The Social System of Couple Bed Sharing (İki Kişi Bir Yatakta: Çiftlerde Yatak Paylaşmanın Sosyal Sistemi) isimli kitabın yazarı Paul Rosenblatt, çoğu çift için, birbirlerinin nefesini hissedecek ve fısıldamalarını duyacak kadar yakın durmanın iletişim kurmak olduğunu söylüyor. Nelson, özellikle kadınların bu pozisyonu sevdiğini çünkü bu içten göz temasının duygusal olarak her ikisini de birbirine bağladığını düşündüklerini ifade ediyor. Aynı zamanda içinizden atmak istediğiniz bir şeyi söylemek için de iyi bir pozisyon. Nelson, onunla çok rahat hissedeceğiniz için bir şey saklamak ihtiyacı hissetmeyeceğinizi ekliyor.

İhtiyaç: Aşkınızı göstermek
Ana pozisyon: Yaslanmak

Sevgi göstermenin tek yolu erkek arkadaşınızla sevişmek veya elini tutmak değildir. Diğer bir seçenek de yaslanmaktır. Klinik seksolojist Ava Cadell, "Senden hoşlanıyorum" demenin en basit yollarından birinin yaslanmak olduğunu söylüyor. Bu tarz kucaklaşmanın en güzel yanı, evdeki kanepenizden, bir park veya bir restorana kadar, yan yana oturduğunuz her yerde yapabilecek olmanız. Sadece onun kolunun altına doğru yaslanın ve bırakın o sizi omuzlarınızın üzerinden sarsın. En iyi kısmı, insanların içinde olsanız bile tatlı gözükür, asla tiksindirici bulunmaz.

Cadell, bunun abartılı bir ispat etme pozisyonu olmadığını, ancak sizin ve partnerinizin birbirinize güvendiğinizi, birbirinizle emin ellerde hissettiğinizi ve ilişkinizde tatmin olduğunuzu kanıtladığını söylüyor.
Yayın tarihi: 07.08.2007
1636
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.