'Seni seviyorum' demeden...

'Seni seviyorum' demeden...

'Seni seviyorum' cümlesi o kadar kalıplaşmış ve her an herkes tarafından kullanılır halde ki, artık ifade gücünü kaybetmiş bulunuyor. Bir insana ondan ne kadar çok etkilendiğinizi kelimelerle anlatmak yerine, bunu başka türlü göstermeyi başarırsanız, etkisi çok daha çarpıcı olacaktır. Yaptığınız hareketler, söylediğiniz sözlerden çok daha etkileyicidir.

Bir işaretle aşkınızı gösterin

Çiftlerin çoğunun yaptığı gibi, siz de aranızda gizli bir kod oluşturmuşsunuzdur mutlaka. Bir partideyken duyarı çıkmak istediğiniz zaman bunu kelimelerle söylemeniz gerekmez, bir bakış yeter veya sevgilinizin herhangi bir hareketini beğenmediğinizde, bunu açık açık söylemeden sadece, bir dokunuşla bunu anlatabilirsiniz. Gizli kodlar, acil ihtiyaçları gizli bir şekilde anlatmak için bu kadar etkiliyken, aşkınızı ifade etmek için neden bu kodları kullanmıyorsunuz? 25 yaşındaki Hale bunu çoktan öğrenmiş: "Dışarıda olduğumuzda, sevgilime 'Seni seviyorum' demek için elini üç kez sıkarım. Bunu ilk defa yaptığımda açıklamak zorunda kaldım, ama ondan sonra ne demek istediğimi anlamaya başladı." Bu tür hareketler son derece kişisel ve özeldir; yalnız arkadaşlarınızın kıskanç bakışlarından sizi korur.

Bir bakışla aşkınızı anlatın

Yapılan bir araştırmaya göre, birbirini tanımayan insanlar bile, belli bir zaman göz kontağı kurduktan sonra, birbirlerine daha sıcak bakmaya başlarlar, aralarında bazı bağlar kurulur. "Dünyada yüz yüze bakarak seks yapabilen tek varlık insanoğlu olduğuna göre, bizim için bakışların önemi çok daha fazladır" diyor Baumeister. Bir yemek sırasında veya çok samimi anlarınızda sevgilinizin gözlerinin içine bakmak sevginizi anlatmanın en iyi yollarından biridir.

Onu mest ederek sevginizi gösterin

Bir şey üzerinde baştan anlaşalım: Erkeğinizin çamaşırlarını ütülemek veya sevdiği yemeği pişirmek bir aşk göstergesi olabilir, ama sizin istediğiniz türde değil. "Birçok kadın sevgisini bu şekilde anlatmaya çalışın ama ne yazık ki erkekler bu tür hareketleri fazla annesel bulur" diye uyarıyor ilişki danışmanı ve "How Can I Get Trough to You" (Sana Nasıl Ulaşabilirim?) adlı kitabın yazarı Terrence Real. Bir erkek onun oğlunuz değil, sevgiliniz olarak hissetmesini sağlayabildiğiniz zaman daha mutlu olur. Erkeğinizi şımartmaktan utanç duymamalısınız, yeter ki şımartmanın yollarını iyi seçin. İkinize bir köpüklü banyo hazırlayarak içine dalabilirsiniz veya yanına uzanarak çok sevdiği bir şekilde kulak memesiyle oynayabilirsiniz. Bunlar duygularınızı anlatabilen seksi hareketler. Gördüğünüz gibi onu şımartmak için onun hizmetçisi olmanıza gerek yok.
Yayın tarihi: 06.10.2006
1817
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.