"Seni seviyorum" da ne demek?

"Seni seviyorum" da ne demek?

Evli erkeklerin yüzde 19'unun eşlerine bir kere bile olsun seni seviyorum demediklerini biliyor musunuz?Uludağ Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma bu acı gerçeği ortaya çıkardı.

Yapılan araştırma sonucunda çıkar gerçekler bununla da bitmiyor. Buna göre 55 yaş üstü kadınlar ise eşlerini daha çok seviyor.

Uludağ Üniversitesi 'Kent Tarihi ve Araştırmalar Merkezi (KETAM) ve Yerel Gündem 21' işbirliği ile gerçekleştirilen araştırma ile evli erkeklerin sevgi sözcüklerinden bihaber oldukları ortaya çıktı.

Bursa' da 755 kadın ile yapılan "Kadının Yaşam Seviyesi Kalitesi ve Kadın Sorunları Profili" araştırmasında, evli kadınların yüzde 81' i eşlerine güzel sözler söylüyor. Bununla birlikte, eşlerinden hiçbir sevgi sözcüğü duymayan kadınların oranının ise yüzde 19 olduğu belirlendi. Bu kadınların kocaları bir kere bile "seni seviyorum" demedi.

Evli kadınların 25-44 yaşları arasında eşlerinden seviyoruma benzer sözleri duydukları ifade edildi. Araştırmada bir diğer ilginç sonuç ise evli kadınların yaşı ilerledikçe eşlerine daha da bağlandıklarının belirlenmesiydi. Eşini seven kadınların oranı yüzde 82.2 iken sevmeyenlerin oranı yüzde 17.2 oldu. Eşlerini sevmeyen kadınlar 18-24 yaş grubunda (yüzde 17.2), eşlerini seven kadınlar ise 55 yaş ve üstü grup (yüzde 96.9) idi.

Kaderine razı olanlar

"Ev içi şiddete nasıl tepki gösterirsiniz?" sorusuna ise evli kadınlardan ilginç yanıtlar geldi. "Beni hiç dövmez" diyenler yüzde 41.8 , "Evi terk ederim" diyenler yüzde 19.9 iken k aderine razı olanlar yüzde 5.5' lik dilimi oluşturdu.

Yayın tarihi: 05.01.2004
1090
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.