Seni dinlemesini sağlayacak 4 tüyo!

Seni dinlemesini sağlayacak 4 tüyo!

Eğer iletişimle ilgili tavsiyelerimizi dinlersen, erkek arkadaşın bir daha asla seni duymazdan gelemez. İşte seni can kulağı ile dinlemesini sağlayacak 4 tüyo!

Güncellenme tarihi:


En nazik erkeğin bile önemli bir şey anlatmaya çalıştığında son derece duyarsız olması sinirini mi zıplatıyor? En yakın arkadaşınla aran mı bozuluyor? Sevgilin de sen de cinsel soğukluk mu yaşıyorsunuz? Bu gerçekten o kadar kafaya takılacak bir durum değil. Gerçekten değil!

Bu tamamen erkeklerin, yaradılış olarak kadınlardan farklı olmalarından kaynaklanıyor. Ve sonuç olarak, kelimelerin ona ulaşana kadar kaybolup gidiyor.

Fakat üzülme, çözüm çok basit: Onun dilini konuşmayı öğreneceksin. Bununla ilgili mükemmel ipuçlarımız var.

Yanyanayken konuş!

Eğer ortaya tatsız bir konu atıyorsan (evlilikle ilgili beklentilerin vs.) yüz yüze konuşmalardan kaçınmalısın.

"Düşünülenin aksine, göz temasında kalınarak yapılan tartışmalar problemi daha da kötüleştirir" diyor The Secrets Of Happily Married Women kitabının yazarı Scott Haltzman. Direkt olarak gözlerinin içine bakman, ona kendini tehdit altında hissettirebilir ve yüzleşme durumu söz konusu olduğunda erkekler içgüdüsel olarak "savaş ya da kaç" cevabını tetikleyecek hayatta kalma moduna geçer.

Sakin tutmak için onunla yan yana bir şeyler yaparken konuş; örneğin yürürken ya da kanepede yan yana yemek yerken...

Yayın tarihi: 15.05.2012
4019
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.