Savaşma seviş

Savaşma seviş

Siz sadece zevk almak için mi seks yaptığınızı zannediyorsunuz o zaman yanılıyorsunuz çünkü sevişmek sadece zevk vermeye değil aynı zamanda birden fazla işe de yarıyor.

Seksin cinsel doyuma ulaştırmaktan başka görevleri de bulunduğunu söylesek bazılarınız eminiz hemen dudak büker fakat ne kadar dudak bükerseniz bükün şunu söyleyebiliriz ki seksin birden çok işlevi var. Neler mi? İşte sevişmenin zevk verme dışındaki yararları:

Güven duygusu

Yapılan araştırmalara göre düzenli seks hayatı bulunan insanlar diğerlerine oranla kendilerine daha çok güveniyorlar.

Çok seks

Uzmanların da yaptığı araştırmalarda görüldüğü gibi ne kadar çok sevişirseniz canınız o kadar daha isteyecektir. Bu yüzden tavsiyemiz sevişmeye ara vermeyin.

Stresten kurtarır

Seksin en önemli faydalarından biri de orgazm sırasında vücudun rahatlamasını sağlaması ve sizi tüm streslerden uzaklaşması. Rahatlayan vücutla birlikte stres de sizden uzaklaşıyor.

Güzelleştiriyor

Cinsel istek sırasında vücuttaki kimyasal salgıların hareketleri artıyor ve orgazm ile birlikte daha parlak bir cilde sahip olma ihtimalini yakalıyorsunuz. Ayrıca düzenli seks yaşamı yapılan arşatırmaların da gösterdiği gibi insanı gençleştiriyor.

Regl düzene giriyor

Cinsel haz hormon salgılamasını arttırdığından regli düzenlenmiş oluyor ayrıca cinsel ilişki ile birlikte regl ağrıları da hafifliyor.

Kilo verdiriyor

Yirmi dakikalık bir sevişme iki kilometrelik bir yürüyüşe eşdeğer olduğu için taş atıp da kolunuz yorulmuyor.
Yayın tarihi: 17.11.2005
1165
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.