Sanal alemde ayrılık: Facebook’ta ilişki nasıl bitirilir?

Sanal alemde ayrılık: Facebook’ta ilişki nasıl bitirilir?

Önce sanal alemde mi ayrılıyorsunuz yoksa gerçek hayatınızda mı? Bu süreç ne yönde olmalı?

Güncellenme tarihi:
Sanal alemde ayrılık: Facebook’ta ilişki nasıl bitirilir?

Twitter ve Facebook hayatımızın önemli bir kısmında artık! Mutluluk fotoğraflarımızı yayımlıyor, en güzellerini profil fotoğrafı olarak kullanıyoruz. Facebook bir nevi kendimizi kısaca tanıtma ortamı ve arkadaşlarımız hakkında neler yaptığını öğrenebilme… Twitter ise her an duygularımızı paylaşabileceğimiz, bir sürü insanı takip edebileceğimiz bir yer. Peki, erkek arkadaşımız ile ayrıldıktan sonra Facebook ya da Twitter’ımızda ne gibi değişiklikler yapmalıyız?

Eski zamanlarda ilişkiler içinde mektup kullanılırken yeni çağın getirisi internet ile anında ulaşabilme imkanları ile ilişki içinde birçok farklı şekilde paylaşım sağlayabiliyoruz. Facebook ile sevgilimizi takip edip, Twitter ile neler düşünebildiğini okuyabiliyoruz. İlişkinin bitmesi ile sanal hayatımızda ne gibi değişiklikler yapmalıyız?

İlişki bitiminde en önemli soru ilişki durumumu “bekar” yapmalı mıyım? İlk başta karar vermeniz gereken şey ilişkiniz gerçekten bitti mi yoksa bir sinirle mi ayrılmak isteyip tepki olarak “bekar” olmaya karar verdiğiniz? Bu durumu mutlaka sevgiliniz ile gerçek bir ayrılık sonrası düşünün o zamana kadar ilişki durumu bilgilerinizi gizleyebilirsiniz.

Yeni çiftler için Facebook’ta ilişki değişikliği de önemli noktalardan biri. Bu konuda kadınlar çok daha aceleci davranmakta. Öncelikle yeni beraber olduğunuz kişi ile bu konuyu konuşun, eğer hemen “ilişkide” olmak istemiyorsa ona zaman tanıyın ve doğru zamanın gelmesini bekleyin!

Ayrıldıktan sonra beraber çekilmiş fotoğraflarınızı ne yapacağınızı düşünüyorsanız en iyi iyileşme yolu tüm fotoğrafları silmektir. Eğer eski erkek arkadaşınız ile hala Facebook’ta arkadaş olmak size kötü geliyorsa ya durum yenilemelerini engelleyin ya da arkadaşlarınız arasından çıkarın. Ortak arkadaşlarınızı ise gözden geçirin. Onlar sizin de arkadaşlarınız ise silmeyi düşünmeyin ama eski erkek arkadaşınız ile yeni fotoğraflar görmek istemiyorsanız bunu Facebook üzerinden engelleyebilirsiniz.

Yayın tarihi: 10.07.2012
2679
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.