Para erkekleri nasıl değiştirir?

Para erkekleri nasıl değiştirir?

Çoğu erkek için para eşittir güç demek. Bir erkek ne kadar yakışıklı, karizmatik olsa da parası olmadıkça kendine güveni olmuyor. Elbette bunda toplumumuzda erkeklerin, "erkek adam" kalıpları ile büyümelerinin de etkisi çok.

Güncellenme tarihi:
Para erkekleri nasıl değiştirir?
Erkekler zenginleştikçe çapkınlaşıyor mu?

Erkek adam evine ve karısına bakar, eşinin parasına ihtiyacı olmaz. Ama bugüne gelince, "erkek adamlar" eşlerinin parasını harcamaktan hiç rahatsız olmuyor, parası oldukça da eşlerine değil, başka kadınlara bakıyor maalesef.

Eskinin "at- avrat- silah" üçlemesinin yerini, bugün "araba- tüm kadınlar ve maalesef hala silah" aldı. Erkekler zenginleştikçe kendilerini daha güçlü hissediyorlar. Bu hissin verdiği özgüvenle kendilerine daha çok bakar ve daha iyi giyinir oluyorlar. Paranın verdiği güç hissi başlarını döndürdükçe, arabaları daha şaşalı, kıyafetleri daha markalı oldukça, kendilerini ait oldukları ev ve eşten daha üstün buluyorlar.

Yıllarca birlikte maddi sıkıntılara katlanan, dış görünümü değil de iç güzelliğiyle avunan eşleri ise bir bakıyor ki kocaları, saçları kimse için süpürge olmamış başka kadınların peşinde. Üstelik bu da yetmezmiş gibi eşleri onları kendini geliştirememekle suçluyor.

İşte tam bu nedenlerle, hiçbir kadının saçını kimse için süpürge etmemesi gerek. İnsanoğlunun mayasında var nankörlük. Çocuklarınız için fedakârlık yaparsınız, gün gelir sizi arkadaşlarıyla tanıştırmaktan çekinirler, kocanız için fedakârlık yaparsınız gün gelir sizi beğenmezler...

Elbette aile birliği fedakârlık, vericilik gerektiriyor. Elbette ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız. Ama unutmayın eskiler demiş ki "erkeğin iki tabağından birini kıracaksın".

Her kadın kendine yatırım yapmalı. Sadece maddi yatırımdan bahsetmiyorum. Kendine bakmak, okumak, kendini geliştirmek ve her daim güzel görünmek. Bunları eşinizi elinizde tutmak için değil, kendinizle barışık olmak için yapın üstelik. Kendi ile barışık, kendine emek veren her kadın zaten güzel ve çekicidir.

Üstelik hayat bu, ne olacağı belli olmuyor, eğer bir gün eşinizin paradan, güçten başı dönerse, aynaya baktığınızda "zavallı bir kadın" değil, "güçlü bir kadın" görmek için bakın kendinize. Erkekler para ile güçleniyor, kadınlar kendi içlerindeki memnuniyetle.

Erkeklerin zenginleştikçe çapkınlaşmasına kızıyoruz ama tabii bir de madalyonun öbür yüzü var;

Eskiden kadınlar erkeğin kendileri için arabanın kapısını açmalarından etkilenirdi, şimdi ise açılan kapının hangi model arabaya ait olduğu önemli.

Eskiden mum ışığında yemek isteyen erkekler baş döndürürdü, şimdi ise hangi restorana gidileceği ve garsona ne kadar bahşiş bırakacağı bir kriter.

Romantik öpücükler yerine pahalı mücevherler, romantik sohbetler yerine gürültüden konuşamayacağınız gece klüpleri tercih ediliyor artık.

Neticede erkeklere, paraları oranında gücü değer biçen yine biz kadınlarız!


Sevgiler

Yeşim Varol Şen

Mahmure.com uzmanı
Yaşam Koçu ve Evlilik Danışmanı


TARTIŞIN: Erkekler zenginleştikçe çapkınlaşıyor mu?

Yayın tarihi: 08.01.2010
7560
YORUMLAR

bencede kesınlıkle para bulan adamlar bıde bısey gormedıyse para bozuyo tamamen ama tum erkekler ıcın gecrlı dyıl bu dedıyım

meltem tızun 11.03.2010 20:08:21

para kişilere göre degişir bazıları paraya önem vermez

sddk78 16.01.2010 09:56:24

fazla para kızı da erkeği de bozar

nil 10.01.2010 10:19:39

kadınların çoğu kendimi tenzih ederek söylüyorum duygusal oldukları için materyalist değiller istisnalar kaideyi bozmaz bir erkek taklit

bir genç kız 10.01.2010 01:07:20

para her iki tarafı da yol çıkarır

wow 09.01.2010 18:45:50

erkeklerin sahip oldugu bı cok kriteri kadınlar belirliyor. erkekler para için her seyi yapar diyen hanım kız yavruceğizlerimize şunu söylemek lazım. bu erkekleri bu hale getirenler de paraya ve güce tamah eden kadınlar değil mi? bu erkekleri yetistiren analar da kadın değil mi ha geleceğin anaları?

bir genc erkek 09.01.2010 01:51:03

para erkekleri yoldan çıkarır

bir genç kız 09.01.2010 01:17:25

ERKEK DUSMANI TARAFINDAN YAZILMIS YAZILAR.KADIN KADINLAR PARA ICIN HERSEY YAPMAZMI ESRA.EVET PARA HER IKI TARAFIDA ETKILER

BURAK 08.01.2010 22:38:13

erkekler para için herşeyi yapar

esra 08.01.2010 12:30:41

para her iki tarafı da olumsuz etkiler

elif 08.01.2010 11:45:49
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.