"Öteki kadın" olmak

"Öteki kadın" olmak

Diğer kadın olmak, sonunda hayal kırıklığından başka bir şey olmayan bir yola çıkmak gibidir. Peki kadınlar neden bu yoldan dönemezler?

Güncellenme tarihi:
Bir adamın başka bir kadına, eve, belki de çocuklara sahip olduğunu bilerek sevmeye devam eden kadının yaşamı, moloz yığınlarının üzerine döküldüğünü göre göre kenara çekilmemesi ile eşdeğerdir. Aslında sonraki kadın olmak, ateşin ortasına atlamak kadar cesaret gerektirir. Fazladan geçirilecek bir saat bile kıymetlidir onun için...

Çoğu zaman erkekler tarafından eksik mutluluklarının tamamlayıcısı gibi seçilen ikinci kadınların da duyguları olduğu kimsenin aklına gelmez. Onlar, kısıtlı zamanlarda kırık aşkların tamircisi vazifesini görürler. Sürekli mutlu gözükmelerinin ötesinde tercih edildikleri için sevinmeleri mi, üzülmeleri mi gerektiğini bilemezler...


Haberin devamı için tıklayın!
"Öteki kadın" olmayı göze alabilir misiniz? Sevgilinizin evli olduğunu öğrenirseniz ne yaparsınız? TARTIŞIN!
Yayın tarihi: 05.06.2008
3155
dahafazlası
YORUMLAR

Sevgili Sarı'ya atfen; Yüce Mevlana'nın bir sözü aklıma geldi " Vazifesini tam yerine getirmemiş olanın vicdan yarasına; ne mazaretin devası, ne ilacın şifası deva getirmiş" Sizin durumunuzu gayet iyi anlayabiliyorum. Hani o; çok değer verip yerlere-göklere sığdıramadığımız sevdiğimiz var ya tek sözleri ile yerle yeksan edebiliyorlar hayatımızı...Lütfen yaşanmışlıklarınızı bir hata olarak görmeyin.

hiçkimse 11.06.2011 10:53:35

bu son aldatılcaklar kabul edin kişilik olayı çünkü. ama çapkınlığın üstünde durmuyorum ters reklam çünkü. ilk modası var.

sevda 04.06.2011 23:17:13

bazı seylerı yazarken yada anlatırken dızı gıbı en uzun 90 dakıka en fazla 2 sayfada özetlıyoruz ama bunu yasayan bılır allh dusmanımın basına vemesın okadar zorlmayla olan bır yasam tarzı oluyorkı sevmek emek ıster guven ıster malesef 2 kadın olma nedenını kendımde sorguladıgımda zayıf noktamın ask oldugunu cozmem benı kahrettı 6 aydır hergun agladım bekledım ozledım ıstedım umud ettım karsımdaknın sadece bana olan sevgısıne guvendım ama bı adam sana cıkıpta 17 yasındakı evladına cocuk derse ve senın kadar cesur olamadım kendımı cocugum ıcn yaktım derse ne yapabılırsınkı hata hatadır

sarı 04.06.2011 02:47:01

hiç uzatmıcam kadınlar n`aparsa yapsın aldatılacak içte olan şey çünkü, ama çapkınlığın üstünde durmuyorum ters reklam çünkü, şimdi ilk sevgili modası var.

sevda 07.05.2011 21:34:53

bu son. aldatma laflarının sonu gelmez özet olarak kötü ilişkiler var. yok karısı yüzünden,yok sevgilisi yüzünden, adamada kızsın kopyacılar vs.

sevda 07.05.2011 20:00:13

birde kimseyle uğraşmıcam başa çıkamassın başka şeyden değil. bazı kadınlar hakediyor çapkınlığını bildiği halde bırakmadı birde kendilerini suçluyorlar bendemi suçluyum vs. çevremde pek olmadıda medyada görmüştüm bu tip şeyler. ikinci kadın rumuzlu, başkası olsun aldatılmıcağını sandıkları için övünüyorlar.

sevda 07.05.2011 13:10:18

sevgili olsaydı bende aldatılacam huya bağlıyorum çünkü, ne bileyim ben böyleyim. mesela sorun yüzünden aldatmayı saçma buluyorum, sorunu olmayanlarda aldattıvs. bu tip şeylerden böyleyim.

sevda 07.05.2011 13:06:25

İlgi, değer ve sevgi görüyorsunuz kadın olduğunuzun farkına varıyorsunuz.Seviyorsunuz, seviliyorsunuz .O yanındayken zaman dursun bir tek bizim icin dünya dönsün istiyorsunuz...Ne mi oldu yaşandı-bitti...Hayatımı sonsuza kadar idame ettirmeyi düşündüğüm insan tercih hakkını kullanarak bana sırtını döndü. Yalanlarla dolu 2 yıl ben nasıl böyle bir hata yaptım diyemiyorum hala ve hala ben o'nu......

hiçkimse 23.04.2011 00:49:25

2008 yılında yayınlanmış ve bu güne kadar gelmiş öteki kadın konusunu baştan aşağı okudum. Herkes kendi fikrini özgürce beyan etmede özgürdür tabi ki..Velhasıl yaşanmadan, başa gelmeden anlaşılmayan bir konu bu ! Önyargıları yıkmak hiç kolay değil bakış açıları farklı olan, değişik kültürde bir çok arkadaş yorum yapmış ! Boşandım, bir süre sonra hayatımın merkezine cuk diye oturan yüreğim dediğim adamla tanıştım.Evliydi çocukları vardı ve ardı sıra gelen ( banalleşmiş konu ) eşiyle ilgili ! sorunları da.

hiçkimse 22.04.2011 17:56:34

2. kadın olan hemcinsleri kınıyorum yuvamı dağıtmak için elinden geleni yaptı başaramadı en sonunda benim şikayet etmem gerekirken o beni şikayet etti şimdide muhakkemelerde uğrasıyorum .Sebep hakaret etmişim arkadaşlar eşiniz ve 2.kadını fotoğrafları faceye koyulursa altınada kinaye sözler yazılırsa,çocuklarınızın piskolojisi bozulursa ne yapdınız ?

emine er 19.01.2011 19:36:52
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.