Onunla yalnız kalamıyorsanız

Onunla yalnız kalamıyorsanız

Sevgilinizle birbirinizi çok seviyorsunuz, güzel bir ilişkiniz var, fakat son zamanlarda bu mutluluun tadını çıkacak kadar sık görüşemiyorsunuz. Oysa beraberliğinizi sağlamlaştırmak için birbirinize vakit ayırmanız şart.

Modern şehir hayatında zamanın ne kadar değerli olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu kısıtlı zamana her şeyi birden sığdırmak zorundayız: İş, sosyal etkinlikler, kişisel bakım, arkadaşlar, aile ve tabii duygusal ilişki... Fakat, bazen şartlar bizi birlikte olduğumuz erkekle bir an olsun yalnız kalmaktan alıkoyuyor. Eğer siz de ilişkinizin böyle bir sürece girdiğini düşünüyorsanız, şunu bilmelisiniz ki baş başa kalamamak başlangıçta küçük ve geçici bir problem gibi görünse de, gelecekte ilişkinizde bazı çatlaklara temel oluşturabilecek ciddi bir sorun.

O yüzden, öncelikle sevgilinizle yalnız kalmanızı engelleyen sebebi bulmalı ve bunu ortadan kaldırmak için çaba harcamalısınız. İşte, birlikte olduğunuz erkekle ortak zamanınızı yeme ihtimali olan virüsler ve onlarla başka çıkma yolları...

Arkadaşlar

Bazı duygusal ilişkiler garip bir biçimde "cümbür cemaat" yaşanır. Her dışarıya çıkıldığında arkadaşlar da gelir, evde oturuluyorsa davet edilir, ilişkide bir sorun çıktığında iki kişi değil, yirmi kişi çözüm yolu arar. Bir tartışma yaşandığında hakem olmaya gönüllü biri daima varır. Oysa çokluk olan bir yerde işinin nereye varacağı bellidir. O yüzden, eğer ortak arkadaş grubunuzla ilişkiniz aynı yatakta yatma noktasına varmak üzereyse, oturup bu konuyu sevgilinizle konuşun ve hayatınızı yeniden planlayın.

İş hayatı

Kariyer diye diye nelerimizden fedakarlık etmiyoruz ki... Ama en azından aşk hayatımıza sahip çıkabiliriz. Siz ya da sevgiliniz başarılı olma hırsının verdiği azimle fazla mesai yapıyor, hafta sonlarını büroda geçiriyor ve işten başka bir şey konuşmuyorsanız, sadece kendinize değil, ilişkinize de büyük bir kötülük yaptığınızı bilmelisiniz. Ayrıca ilişkinizdeki işler sarpa sarmaya başlarsa bunun ofisteki performansınızı da olumsuz yönde etkileyeceğini unutmayın. Eğer kariyer düşkünü olan sizseniz kendinizi frenlemeye, en azından eve geldikten sora işle ilgili hiçbir şey yapmamaya çalışın. Yok eğer sevgilinizde böyle bir "meslek aşkı" varsa, onun ilgisini çekme ve kafasını işten uzaklaştırma ihtimali olan programlar yapın. Haftalardır vizyona girmesini beklediği filme sürpriz bilet, dışarıda romantik bir akşam yemeği ya da playstation oynamak seçeneklerden sadece birkaçı. Tabii, eğer fırsatını bulursanız, en ideali birlikte tatile çıkmak.

Hobi

Hobi deyip geçmeyin, özellikle erkeklerin ilgi alanları ciddi birer takıntı haline gelmeye çok müsaittir. Gözünüzü açık tutmazsanız futbol, basketbol, araba yarışı, motosiklet ve bilgisayar ilişki açısından tehlike yaratabilir. Bir gün bakarsınız sevgiliniz sizinle tiyatroya gelmektense kendisi gibi fanatik arkadaşlarıyla maça gitmeyi ya da evde bira içip Formula 1 izlemeyi tercih eder olmuş. Bu konuda en iyi çözüm, hafta sonunun bir gününü tamamen size, bir gününü ise kendi ilgi alanına ayırması. Aynı şekilde siz de o günü arkadaşlarınızla ya da kendi hobilerinizle geçirebilir, hatta belki bu sayede yeni bir ilgi alanı edinebilirsiniz. O günü ilişkiniz için bir kayıp değil, kendiniz için bir kazanç olarak görün ve bunu sorun haline getirmek yerine baş başa geçirdiğiniz zaman dilimlerinin tadını çıkarmaya bakın.
Yayın tarihi: 12.02.2006
1183
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.