Onunla ilk karşılaşma...

Onunla ilk karşılaşma...

Sevgili adayınızın üzerinde çok iyi bir etki bırakmak istiyorsunuz, değil mi? Onunla karşılaştığınız ilk 30 saniyeye dikkat!

Bir kişinin sizi gördüğü andan itibaren bilinçaltında oluşan değerlendirme süresinin 30 saniye olduğu belirtiliyor. Bu süre içinde onun üzerinde bıraktığınız etkinin gücü o kadar fazla olabiliyor ki karşımızdaki kişi ilk izlenimin izlerini uzun süre belleğinden silemiyor. Durum böyle olunca bize de tek bir şey yapmak kalıyor: Sevgili adayımızın üzerinde iyi bir etki yaratmak!

Saçınızın boyu
Kısa saç iş yaşamını ve kariyeri çağrıştırır. Uzun saç ise daha dişi ve davetkardır. Bunların ışığı altında onda yarattığınız ilk izlenimi saptamak elinizde.

Erkeklerin hayal dünyası geniştir
Erkekler istedikleri bir şeyi gözlerinde canlandırmaya bayılır. Eğer sizinle çok ilgiliyse sizi eşi gibi hayal etme eğilimi gösterirler. Onunla baş başa olduğunuzu düşünün ve saçlarınızı düzeltirken gözlerinin içine bakın. O sırada sizi kendine doğru çekip öptüğünü hayal etmediğini kim söyleyebilir? Ya da onun önünde kıyafetinize çeki düzen verin. Omzunuzdan aşağıya düşen askıyı kaldırın ya da ceketinizin yakasını düzeltin. Sizi izlerken belki de ileride bir gün seviştikten sonra yataktan kalkıp giyindiğinizi hayal ediyordur ne dersiniz?

Bakışlar
Ona uzun uzun bakmaktan kaçının. Önce bakışlarınızı ona deydirip yüzünüzü hemen başka bir yöne çevirin. Fakat daha sonrakiler gülümsemenizle harmanlanmış daha uzun bakışlar olmalı.

Önemli bir not: Birbirinizi tanımaya çalışırken sevgili adayınız size geçmiş ilişkileriniz hakkında sorular soracaktır. Böyle bir durumda cevabınız kısa ve etkili olmalı: 'Evet birlikte güzel vakit geçirdiğim arkadaşlarım oldu' gibi.
Yayın tarihi: 24.10.2007
984
dahafazlası
YORUMLAR

Etkili ve doğru

Seda Güneş 11.02.2008 13:59:22
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.