Onu kendinize aşık edin!

Onu kendinize aşık edin!

'Superflirt' isimli kitabın yazarı Tracey Cox kitabında hoşlandığınız insanın size aşık olmasını sağlayacak bazı özel tüyolar veriyor. Biz de bu ipuçlarını sizin için derledik, ona doğru zamanda doğru işaretleri göndermeye hazır mısınız?

Önce ortalarda olun, sonra gözden kaybolun

İnsan davranışları uzmanı Amerikalı David Lieberman bir kişiyle ne kadar çok etkileşim içine girersek o kişinin bizi sevme olasılığının o kadar yüksek olduğunu belirtiyor. Buna bağlı olarak hoşlandığınız kişiyle vakit geçirdiğiniz ilk günlerde programlarınızı ona göre yapmanızı ve bulduğunuz her boş anınızı onunla birlikte geçirmenizi öneriyoruz. Bu işin kolay kısmı. Şimdi asıl konuya gelelim:

Onun sizinle vakit geçirmekten hoşlandığına karar verdikten sonra buluşmak için aradığı zamanlarda işiniz olduğunu söyleyin. İnsanlar elde edemedikleri şeyleri daha çok isteme ağilimi gösterir unutmayın. O yüzden siz de her istediğinde ona koşmayarak değerinizi yükseltmeye bakın.

Bırakın sizin için bir şeyler yapsın

Özellikle birisinden hoşlandığımız zaman onun için özel şeyler yapmak isteriz. Onu hediyelere boğmak ya da sevdiği yerlere götürmek için can atarız. Fakat onun size ilgi duymasını, hatta bunun da ötesinde size aşık olmasını istiyorsanız biraz kendinizi tutmalı ve onun sizin için bir şeyler yapmasını beklemelisiniz.

Gözlerinin içine bakın

Harvard Üniversitesi'nden psikolog Zick Rubin birbirilerine aşık olan çiftlerin beraber olduklarında zamanlarının %75'ini göz göze geçirdiklerini belirtiyor. Göz teması birinin size aşık olmasını istediğiniz zamanlarda da işe yarıyor. Size tavsiyemiz göz temasının ince etkilerinden yararlanın ve buluştuğunuz zaman gözlerinin içinde kaybolun.

Gözbebeklerinin etkisi büyük

Araştırmalar gözbebeklerimiz büyüdüğünde karşı tarafa daha çekici geldiğimizi söylüyor. Mum ışığında ya da loş bir ışıkta yemek yemek cildimizi olduğunda daha pürüzsüz gösterebilir fakat loş ışığın asıl etkisi gözbebeklerimizi büyütmesidir. Ayrıca beğendiğimiz bir şeye bakarken de gözbebeklerimizin büyüdüğünü göz önüne alırsak onun sizden hoşlanıp hoşlanmadığına karar vermemizin daha kolay olacağını söyleyebiliriz.
Yayın tarihi: 10.10.2006
841
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.