Onu kendine aşık et!

Onu kendine aşık et!

Bir erkeğin size aşık olmasını istediğinizde, bazen şansınızı zorlamanız gerekebilir. Nasıl mı? İşte yolları...

Mükemmel bir erkekle tanıştınız, anında elektrikleme oldu ama sizi aramıyor. İçinizdeki geleneksel tarafınız sizden gerektiği kadar etkilenmediğini ve boş vermenizi söylüyor. Halbuki soru şu: Aranızdaki elektriklemeyi gerçekten hissettiyseniz, bu kadar kolay vazgeçmek doğru mu? "Bazı durumlarda doğru değil" diyor "Dateor Soul Mate" (Geçici Sevgili mi, Yoksa Ruh Eşi mi?) adlı kitabın yazarı Neil Clark Warren ve ekliyor: "Erkekler, elektriği hissetmelerine rağmen, hemen hareket etmeyebilirler çünkü bu konularda kadınlar kadar kararlı değillerdir."

İkinci kez buluşmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz birkaç taktik var. Yalnız dikkat: "Bir erkeğe kendinizi beğendirme çabalarınız o kadar ısrarlı olabilir ki, bunlar seksi olmaktan çıkıp, çaresizliğe girebilir." diyor uzmanlar.

Yolunuzu kesiştirin
Bir erkeği beğendiyseniz neden ona açıkça çıkma teklif etmeyesiniz ki? "Sürpriz ilişkiler erkeklerin beynindeki romantik aşk devresini tetikler." diyor psikologlar. Bir erkek için sizi kovaladığını hissetmesi önemlidir. "Yeni bir sevgiliyi elde etme süreci erkekleri heyecanlandırır." diyor "Smart Man Hunting" (Akıllı Erkek Avı) adlı kitabın yazarı Liz H. Kelly ve ekliyor: "Sizi şans eseri görürse, tanımak için daha fazla çaba harcayacaktır." Yani, yapmanız gereken tek şey, yoluna çıkmak. Ona çıkma teklif etmek yerine, karşısına çıkın yeter. Erkekler kur yapma işinin onlara kalmasından yanalar, bunu asla unutmayın.

Kurallara uyun!
Soğukkanlı davranmalısınız. Vermek istediğiniz mesaj, onun için deli olduğunuz değil, bunu unutmayın. İlk görüşmede sohbeti yüzeysel tutun. Hedefiniz ilgisini çekmek olmalı, o yüzden onu köşeye sıkıştırıp hayat hikayenizi anlatmanıza gerek yok. Önemli bir kural daha: Onunla birlikteyken az için. Siz de takdir edersiniz ki, gözleri alkolden kanlanmış birinden romantik anlamda etkilenmek biraz zordur.

Buluşmadan önce
Öldürücü vuruşu yaptıktan sonra, geri çekilip, sakin bir pozisyon almak. Buluşmanın sonunda, işler istediğiniz gibi yürümediyse, kendinizi reddedilmiş hissetmek yerine, kaybedenin o olacağını hissetmeniz gerekir. Bu, egonuz için son derece önemli.

Kaçan kovalanır
Siz onu yakalamaya ne kadar gayret ederseniz, o sizden o kadar kaçar. "Kesinlikle aranızda bir şey olması gerektiğini düşündüğünüzde, onun gönderdiği sinyalleri yanlış algılamanız çok kolay. Çünkü sizin beyniniz belli bir fikre zaten kanalize olmuş durumda ve karşınızdaki insan olumsuz yaklaşsa da, beyniniz cevabını olumlu olarak algılar" diyor Kelly. Fazla ısrarlı olmak sağlıklı değil çünkü belli bir noktadan sonra ısrarlarınız can sıkıcı gelebilir.

Düşünce tarzınızı değiştirin
İki, üç kez "yanlışlıkla" yoluna çıkmak başka, bunu alışkanlık haline getirip onu sürekli takip etmek başka. Tesadüflerle onu fazla zorlarsanız, sizi ya kolay bir kadın olarak ya da yakasına yapışmak isteyen bir baş belası olarak görür. "Erkeklerin inanılmaz bir yetenekleri var: Yakalarına yapışmak isteyenleri bir kilometre uzaktan bile anlarlar. Beğendiğiniz erkeğin yolunu kesmeye devam ederseniz, büyük ihtimalle zaafınızdan yararlanmayı deneyecektir" diyor Kelly.

İlgilendiğiniz erkek birkaç adım atsa da, bu aranızda bir şey olacağı anlamına gelmiyor. Diyelim ki ilginizi anladı ve sizi aradı veya yemek yediniz. Sizinle tam anlamıyla ilgilenip ilgilenmediğini sezemiyorsanız, onunla birlikte olmak bir işe yaramayacaktır, tam tersine, daha sonra kendinizi daha kötü hissetmenize yol açabilir. Bir erkek tarafından ilk anda reddedilmek, onunla birlikte olduktan sonra reddedilmekten daha az acı vericidir. Siz siz olun, onu ilişkiye zorlamak için cinselliği kullanmayın.

Sonuçta rekabetçi bir dünyada yaşadığımızı göz önünde tutarsak, şansınızı zorlamanız doğru olabilir, ancak bunu yaparken ne zaman duracağınızı iyi bilmelisiniz.
Yayın tarihi: 17.12.2007
2224
dahafazlası
YORUMLAR

bunları deniyecem teşekkürler... ahmet sana aşığıııım... seni çooook seviyoruuumm... ...aşkıııııııııııııııııııımmmm.....aşığım deli gibi sana...

başak 18.09.2008 19:50:18

Asmenya ve Caner doğru yazmış katılıyorum erkekler olarak kısatlamayalım bayanlar içinde geçerli duymak istediği şeyleri söyleyip hoşuna giden şeyleri yaparsın ve pervane olur peşinde genelimiz böyle ama bunu çıkarlarımız için değil dediğimiz olsun o ne yaparsa yapsın die değil böyle yapmamız bencillik olur bence böyle davranarak iki tarafında mutlu olmasını amaçlamalıyız yoksa ne yapılandan mutlu oluruz nede karşımızdakini mutlu edebiliriz ve hatta onu kandırmış aldatmış oynamış sayılırız buda çirkin bişey kendimize yapılmasını istemediğimiz şeyi kimseye yapmayalım herşey karşılıklı;)

Racergirl 16.01.2008 02:09:19

Bence erkekler çok saf onlar ancak kulanılırlar biz kızları asla kandıramazlar

Naz Alp 25.12.2007 20:56:30

Ya ben birini seviyorum ,o da beni seviyor...ama dedi kodu olmasın die görüşemiyoz.bende soğuyo bu taktikler pek de uymadı.........

Aşık Biri 03.01.2008 16:00:48

Erkekler biraz saf ama kızlar daha da saf erkeklere göre bir erkeğe canım cicim diyerek yaptıramıyacağınız şey yok ama siz bunun farkında değilsiniz...

Caner 01.01.2008 13:54:41

Erkekler maymun iştahlı.bir kişiyle yetinmiyorlar, gözleri hep dışarıda. siz nekadar iyi olursanız olun güzel bir kıza hayır diyemezler, güzel kız görünce ayakları birbirine dolanır.bence kadınlar kendilerine sadık olmayan erkeklere aynı acıyı yaşatmalı.

Cansu Öner 29.12.2007 17:50:47

Artık dünyada 2 şey var cinsellik ve para bu dünya öle hale gelmiş ki materyalist bi toplum olup çıkmışız arkadaşlar

Arzu 29.12.2007 13:56:26

Bence bu dünyadaki en zavallı varlıklar erkekler.bir bakışla kandırırsın ve sen git diyene kadar gidemezler.Bir kaç güzel söze hiç dayanamazlar.Yinede onlarsız da dünyanın tadı olmaz.Aşk yoktur.Kimse inanmasın.Sadece çıkarlar ve arzular vardır.

Asmenya 28.12.2007 12:19:27

Bencede arada eğer gerçekten bi elektiriklenme varsa bukadar taktiğe gerek yok insan kendi gibi olmalı içinden nası geliyosa onu sevdiğinimi haykırmak istiyo gitsin söylesin neolurki ölümlü dünya ama erkekler bi kız peşinden koştumu hemen havalanırlar oyüzden erkekler koşmalı kızın peşinden ama ölümlü dünya işte bi düşünün yarın öleceğinizi söledi doktor (allahkorusun)nayaparsınız?ona haykırmazmısınız?

Cemre 27.12.2007 12:57:47

Erkekleri anlamak güç acayip yaratıklar kendi çıkarları için uğraşırlar , yada öyleymiş gibi davranırlar....kovalarlar tıpkı tom ve jerry gibi:)

Gamze 21.12.2007 18:12:58
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.