Onlar Erdi Muradına

Onlar Erdi Muradına

Yazın gelmesiyle beraber nikah ve düğünler de artıyor. Kimileri belediye salonlarında yapılan sade bir nikahla yetinirken, kimileri düğün salonları ya da beş yıldızlı otellerde dünyaevine giriyor.

Evlilik sektörü bu aylarda çok hızlı. Çeyizini düzenler, beyaz ve kahverengi eşya alanlar, ev arayanlar, evleri olup dekorasyona girişenler, gelinlik-damatlık beğenenler, takı seçenler, hatta kafası hálá karışık olup psikolojik danışmanlık alanlar...

Bu telaş içinde, evlenecek çiftlerin ve ailelerinin imdadına yetişen yeni hizmetler de var. Bir düğünü baştan sona planlayan düğün organizasyon şirketleri, beş yıldızlı otellerin paket programları, catering şirketleri bunlar arasında yer alıyor.

Türk halkı evlenmeye meraklı. A&G Araştırma Şirketi'nin yaptığı çalışmaya göre 18 yaş ve üzeri nüfusun yüzde 75.4'ü evli. Geriye kalanların yüzde 20.3'ü bekár, yüzde 4.3'lük bölümü ise boşanmış ya da dul. Karadeniz ve Doğu Anadolu, evli nüfusun en yoğun olduğu bölgeler. Buna karşılık Akdeniz ve Marmara'da bu yoğunluk nerdeyse yarı yarıya düşüyor. İşsizler parasızlıktan, zenginler zamansızlıktan evlenemiyor! Eğitim yükseldikçe bekárlığı seçenlerin sayısı da artıyor.
Yayın tarihi: 20.07.2001
874
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.