'O kadın da kim?'

'O kadın da kim?'

Bir erkeğin hayatında gerçekten başka bir kadın için bir yer olabilir mi, olmalı mı? Bir kadınla bir erkek gerçekten sadece arkadaş olabilirler m?

Kendine sonsuz güvenen bir kadın dahi erkek arkadaşını başka bir kadınla samimi bir durumda gördüğünde kıskanabilir. Bu kişi onun çocukluk arkadaşı, en samimi dostu bile olsa beraber olduğunuz kişinin sizin dışınızda başka bir kadınla olan yakınlığını, paylaştıklarını ve geçirdiği vakti kıskanabilirsiniz.

Kıskanmasanız bile kendinizi bir garip hissedebilir ve zaman zaman şüphe duymaya başlayabilirsiniz. Erkek arkadaşınızın "o benim sadece arkadaşım" cümlesi bile sizi yeterince teselli etmeyebilir. Sen onu öyle görsen de o da seni sadece arkadaş olarak görebiliyor mu diye de düşünebilir ve bundan tereddüt duyabilirsiniz.

Bir erkeğin hayatında gerçekten başka bir kadın için bir yer olabilir mi, olmalı mı? Bir kadınla bir erkek gerçekten sadece arkadaş olabilirler m? Aslında özellikle günümüzde şüphesiz bunun cevabının mümkün olduğunu biliyoruz ve etrafımızda da bunun birçok örneğini görüyoruz. Erkek arkadaşınıza bir sabah sürpriz yaparak, her sabah gittiği spor salonuna gidip, asıl sürprizle kendiniz karşılaşabilirsiniz. Ve salona girdiğinizde erkek arkadaşınız bayan spor hocasıyla sıcak bir sohbete girmiş olabilir. Böyle bir durumda ilk aklınıza gelen acaba ona benden ya da ilişkimizden bahsetti mi diye geçirmek olur. Eğer sizden bahsetmişse ve hatta sohbet arasında sizinle yaşadığı bir olayı, gezdiği bir ülkeyi vs anlatıyorsa, bundan çok mutlu bile olabilirsiniz. Ama karşısındaki insanı sadece bir arkadaş olarak görüp sizle aynı evde yaşadığını ya da ilişkisini anlatmaya bile gerek görmemiş olabilir. Böyle durumlarda nasıl bir sınır koyacağınızı iyice planlamanız gerekir. Eğer ilişkinizde birbirinize kendi hayatlarınızı yaşama özgürlüğünü veriyorsanız, kimin kimle arkadaşlık edeceğine de müdahale etmemelisiniz. Burada önemli olan sizin kendinize ve erkek arkadaşınıza olan güveninizi tartmanızdır.

Bu durumda.
Erkek arkadaşınız sadece bir kadınla sohbet ediyorsa, ona ilgi duyduğu anlamına gelmez. Erkek arkadaşınızda ilgisine karşılık vermediği sürece karşısındaki kişinin ilgi duyması da sizin için ilişkinizde bir problem olmamalı. Bazen şüphe duyuyor olsanız bile, kendisiyle bu konuyu konuşmadan sadece hislerinize güvenmeyin ve ona fikirleriniz ve huzursuz olduğunuz konuda açık olun. Başarılı bir ilişkide güven ve açıklık en temel iki unsurdur. Eğer ilişkinizde güven problemi yaşıyorsanız bunu kendisiyle açık bir şekilde konuşun.

İkinci bir durum da sizi huzursuz eden konunun başka bir kadın olduğunu söylemeyin. Çünkü bir şekilde, eğer onun yakın arkadaşı ise sizi dinlemeyecek ve kızacaktır. Onun yerine siz kendi hislerinizi ve sizin kıskanmanıza neden olan sebepleri söyleyin. Ama hedef olarak hemcinsinizi göstermeyin. Kendinize de sizi bu ilişkide güvensiz ve huzursuz eden olayları ve sebeplerini sorun ve daha fazla güven duymak için neler yapabileceğinizi ve erkek arkadaşınızın bu güvensizliğinize neden olacak davranışlarda bulunup bulunmadığını düşünün.

Ayrıca bazı ortamlarda erkek arkadaşınızın başka kadınlarla sohbet etmesinin ilişkiniz açısından daha iyi olabileceğini, sizin kıymetinizi ve sizi ne kadar çok sevdiğini anlamasına neden olabileceğini unutmayın.

Diğer taraftan da böyle olaylar birbirinizin ilişkiye bakışınızı da test etmenize yarayabilir. Ve belki siz beraberliğinizi daha ciddi ve uzun süreli düşünürken, karşınızdaki kişi sizden daha farklı beklentiler ve nedenler içinde olabilir.
Yayın tarihi: 27.10.2007
1018
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.