O çekici sesin sahibi...

O çekici sesin sahibi...

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan bir araştırmada, çekici sesli kişilerin, seks yaşamlarında muhtemelen 'daha macerasever' oldukları ortaya çıktı.

Araştırma çerçevesinde, Albany Üniversitesi'nden bilim adamları, 149 kişinin seslerini kaydetti.

Bilim adamları daha sonra yaptıkları analizlerde, en çekici seslere sahip kişilerin; daha erken yaşta sekse başladıklarını ve daha çok kişiyle cinsel ilişkiye girdiklerini tespit etti.

Çalışmada ayrıca geniş omuzlu ve dar belli erkeklerin, göreceli olarak daha çekici seslere sahip oldukları belirlendi. Kadınlarda ise dar bel ve geniş kalça ile cazip ses arasında doğru orantı saptandı.

İngiliz bilim adamları ise Amerikalı meslektaşlarının bulgularına katılmıyor. Örneğin aynı konuda bir araştırma yapan Plymouth Üniversitesi'nden biyolog Dr. Sarah Collins, cazip sesle seks yaşamı arasında bağlantı bulamadığını söyledi. Sarah Collins'e göre, çekici bir sese sahip olmak, bir kişinin fiziksel görünümünün de cazip olacağı anlamına gelmiyor. Collins, bu noktada ünlü İngiliz futbolcu David Beckham'ı örnek gösterdi ve insanların genelde onu cazip bulduklarını, ancak sesini beğenmediklerini belirtti. Fakat Sarah Collins, insanların 'kendinden emin' sesleri daha cazip bulabileceklerini vurguladı ve ekledi: "Eğer bir kişi kendinden emin ise onun daha fazla kız ya da erkek arkadaşı olmasına şaşmamak gerek."
Yayın tarihi: 16.11.2004
940
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.