Mutluluğun tarifi

Mutluluğun tarifi

Size "Mutluluğun tarifini yapın" desek, ne söylerdiniz? Zor bir soru... Ama bir gerçek var ki, o da mutluluğun herkese göre farklı olduğu!.

Mutluluğun nasıl yaşandığı kişiden kişiye değişiyor. Bazı insanların ruhunu sevgiliden gelen ufak bir tebessüm aydınlatırken, bazıları mutlu olabilmek için bir demet çiçek ya da daha fazlasını bekliyor. Mutluluğun nerede ve ne zaman karşımıza çıkacağı ise hiç belli değil. Ancak huzurlu ortamlarda yaşayan insanların daha mutlu, daha enerjik oldukları bilinen bir gerçektir. İlişkiler için de aynı şey söylenebilir.

Huzur çok önemli

Düzenli ve huzurlu bir ilişki yaşayan çiftler, gündelik hayatlarında ve iş yaşamlarında daha rahat ve verimli olur. Burada özellikle bir kişiye karşı duyulan sevgi, güven ve sıcaklık önem taşır. Öte yandan, uzun ve kalıcı ilişkisi olan kişilerin seks hayatları da daha tatmin edici ve rahat geçer. Çiftlerin birbirlerine karşı hissettiği güven ve sıcaklık duygularının seks hayatını beslemesi, bunun önemli nedenleri arasında yer alır. Bu, özellikle kadınlar için çok önemlidir.

Şansla ilgisi yok

Mutlu ve huzurlu olduğunu ve her işinin yolunda gittiğini düşündüğünüz insanlar aslında mutluluğu bulmak açısından sizden daha şanslı değiller. Onlar sadece ellerindeki fırsatları daha iyi değerlendiriyor ve bunları mutluluğa ulaşmaya yönelik etkili bir şekilde kullanıyorlar. Olumlu düşünce ve yapıcı yaklaşımlarla, kendi hayatlarına fantezi ve heyecan katıyor, günlük hayatlarını başka bir boyuta taşıyorlar. Nasıl mı? Tabii ki biraz daha özenle.

Yalnız da olunur

Eşi veya sevgilisi olmayanlara gelince... Güzel anlar, kendini iyi hissetme gibi durumlar için mutlaka özel bir insanın olması gerekmiyor. Mis kokulu köpükler içinde bir banyo yaparak da kendinizi farklı ortamlara, güzel duygulara sürükleyebilirsiniz. Bunun için küvetin kenarına mumlar dizerek, ortamı daha sıcak bir hale sokabilirsiniz. Veya güzel bir ortamda, örneğin doğada tek başınıza yürüyüş yaparak da tamamen olumsuz duygulardan kurtulup, kendinizi kuşlar kadar özgür hissedebilirsiniz. Burada önemli olan; neye nasıl yaklaştığınız ve mutluluğu nasıl yakalamak istediğiniz.
Yayın tarihi: 02.01.2005
915
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.