Mutluluğa Giden Yollar

Mutluluğa Giden Yollar

Uzmanlar insanların yaşamı kucaklamak için bardağa hep dolu tarafından bakılması gerektiğini vurguluyorlar. Sorunlarının çok olduğunu düşünen kişilere bu sorunların listesini yapmaları halinde birçoğunun gereksiz olduğunu göreceklerini belirten uzmanlar ayrıca evliliklerin başarılı yürütülebilmesi için de eşlerin birbirine sakız gibi yapışmaması gerektiği üzerinde duruyorlar.

Endişenin bir insanın ölümünde hastalıktan daha etkili olduğunu, bu nedenle yaşamda endişeye yer verilmemesi gerektiğini kaydeden uzmanlar iyi bir yaşam için şu tavsiyelere uyulması gerektiğini belirtiyorlar:

Öncelikle endişelenmeyin, çünkü endişe insanı hastalıktan daha çok öldürür.

Kendinizden iyi durumda olanları değil, daha kötü durumda olanları düşünün.

Dertlerinizi, sevinçlerinizi dostlarınızla paylaşın, paylaşılan dert azalır, sevinç çoğalır.

Başarılı evlilik ikli sarmak gibidir, her iki tarafı da başarı ve mutluluğa götürür. Ancak eşlerin birbirlerinin dışında, kendilerine ait yaşamları da olmalı. Evliliklerin başarılı yürütülmesi için eşlerin birbirine sakız gibi yapışmaması gerekir. İki kişi birbirine sakız gibi yapışırsa o evlilik yürümez.

Evlilikte her iki tarafın da, kendi ailesiyle yalnız kalma ihtiyacı vardır. Zoraki kayınvalide ziyaretleri yapmaktansa, herkes kendi ailesine ziyarete gidebilmelidir.

Aile bütçesinde sürekli açık veriyorsanız, iki ay süreyle düzenli olarak gelir ve giderlerinizi not edin. Nereye fuzuli para harcadığınızı kolaylıkla görecek ve denk bütçeyi yakalayabileceksiniz.

Yaşama olumlu bakmanın yollarından biri de dinlenmek. Kimi zaman uyuyarak, kimi zaman da müzik dinleyerek dinlenmek insan bünyesine oldukça faydalı. Müziğin ise dinlendirici unsur olarak tedavide bile kullanıyor olmasına dikkat çeken uzmanlar, gençlerin genellikle gürültülü müzik dinlemeyi tercih ettiklerini, anne babaların çoğunun ise çocuğun bu müziği dinlemesinden şikayetçi olduğunu konusuna dikkat çekiyorlar. Bu durumda çocuğun istediği müziği dinlemesine ebeveynler tarafından izin verilmesi gerektiğini kaydeden uzmanlar, bu durumu geçici olarak görüyorlar.
Yayın tarihi: 21.05.2001
938
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.