Mutlu Evliliğin Sırrı: Kayınvalide

Mutlu Evliliğin Sırrı: Kayınvalide

Psikiyatrist Dr. R.Sabri Yurdakul, mutlu bir evliliğin eşlerin birbirlerinin iyi taraflarını görmeleri ve kayınvalidelerle iyi geçinmeye bağlı olduğunu söyledi.

Evliliğin sağlıklı bir şekilde yürümesi için eşlerin birbirlerini eleştirmekten kaçınmalarını isteyen Dr. Yurdakul, mutlu bir yuvanın anahtarının da eşler arasında iyi sözler söylenmesi, birbirlerine hediye alınması, yaptıklarını taktir etmek, yapmak istediklerini teşvik etmekten geçtiğini söyledi. Dr. Yurdakul, mutlu evliliğin sırlarını da şöyle açıkladı:

* Eşiniz hakkındaki iyi sözleri herkesin yanında, kötülerini ise yalnızken söylemeye çalışın. Bana kalırsa hiç söylemeyiniz daha iyi.
* Öfkeli olduğunuzda bunu hemen sonuca bağlamaya çalışmayın, mümkünse bir gün bekleyin. Aklınıza gelenleri hemen söylemek yerine bir kaç kere daha düşünün ve söylenmesinde fayda olmayanları söylemeyin.
* Sizi anlamadığına inanıyorsanız bunu yazılı olarak iletmeyi deneyin.
* Kayınvalideleri ve kardeşleri asla karşınıza almayın. Kayınvalidenizi sevmiyorsanız bile bunu belli etmeyin.
* Hediye almak için özel günleri beklemeyin. Yaptıklarını taktir edin, yapmadıklarını görmezden gelin.
* Bedeni ya da yetenekleri ile ilgili olumsuz düşünceleriniz varsa bile bunları ona söylemeyin. Arkadaşları ile görüşmesine ses çıkarmayın hatta destekleyin.
* Yaptıklarını anlatmasını isteyin, hayatını paylaşmaya çalışın. Yapmak istedikleri konusunda ona destek olun yapamayacağını söyleyerek moralini bozmayın. Zaten bunu sizin yerinize herkes yapıyor.
* Kişisel yeteneklerini geliştirmesine yardım edin, kurslara katılmaya özendirin.
Yayın tarihi: 29.06.2001
1099
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.