Mutlu bir ilişki için yeni nesil tüyolar

Mutlu bir ilişki için yeni nesil tüyolar

Uzmanlar, aşk hayatınızın tüm artılarını ve eksilerini göz önünde bulundurarak ilişkinizi başarıyla yönetmeniz ve heyecanı uzun süre korumanız için size yardımcı olacak yepyeni ilişki kuralları hazırladı.

Güncellenme tarihi:
Aşk oyununda başarılı olup kontrolü elinizde tutmanız artık eskisi kadar zor değil. İlişkinizi sağlam temeller üzerine kurmak ve heyecanı uzun süre korumak istiyorsanız, önerdiğimiz bu basit kuralları bir an önce hayata geçirmeye ne dersiniz?

En iyi diye nitelenebilecek bir ilişkiye bile yön vermeye çalışmak nereye gittiğinizi bilmeden araba kullanmaya benzetilebilir: Endişeye, hayal kırıklığına ve bazen de korkuya kapılabilirsiniz. Birlikte çıkılan yolculuğun heyecanını kaybetmemek için ilişkilerde ilgili bazı önemli gerçeklerin farkına varmak gerekiyor.

AYRI VAKİT GEÇİRMEK ARANIZDAKİ BAĞI GÜÇLENDİRİR

Evet, partnerinizle birlikte vakit geçirmek tabii ki önemli fakat uzmanlar arada sırada yalnız kalmak gerektiğini de söylüyorlar. İlişki koçu Jennifer Oikle, "Ayrı geçirdiğiniz zamanlar size düşünme fırsatı verir. Paylaşmak üzere yeni hikayeler ve fikirler biriktirmeniz için hepsi birer fırsattır" diyor. All the Good Ones Aren't Taken (Bütün İyi Erkekler Kapılmadı) kitabının yazan Debbie Magids, "Biriyle sürekli birlikte zaman geçirdiğinizde o insanı düşünmek için aslında pek de fazla zaman harcamıyorsunuz. Aranızda mesafe olduğu zaman ise onu düşünüyor ve görmek için can atıyorsunuz. Bir araya geleceğiniz zamanı iple çekiyorsunuz" diyor.

EĞER KALBİNİZ SİZE BİR ŞEYLERİN YANLIŞ GİTTİĞİNİ SÖYLÜYORSA, KULAK VERMENİZDE FAYDA VAR

Kadınların doğal sezgileri vardır, dolayısıyla araya konulan herhangi bir mesafeyi hemen hissedersiniz. Fazlasıyla şüpheci ya da kıskanç bir insan olmadığınız sürece kalbinize güvenin. E-posta ya da SMS göndererek veya Facebook üzerinden iletişim kurmak artık çok kolay. Eğer partnerinize ulaşmakta zorluk çekiyorsanız bu çoğu kez iyiye işaret değildir. Oikle, "Bir erkek ayrılmak istediğinde, çoğunlukla araya mesafe koyar" diyor. Eğer böyle davranmaya devam ederse onunla yüzyüze gelip net ve suçlayıcı olmayan bir dille "Beni hiç aramadın, bu yüzden bizimle ilgili düşüncelerinin değiştiğini düşünüyorum" türünden bir konuşma yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer size cevap vermezse, o zaman bir şeyler yapmanın zamanı gelmiş demektir.

BİR ERKEĞİN GEÇMİŞİNDE ÇAPKINLIK VARSA, SİZİ DE ALDATMASI YÜKSEK BİR İHTİMALDİR

Erkekler bazen bir ilişkideki duygusal ya da cinsel boşluğu doldurmak için aldatırlar. Ancak aldatmak çoğunlukla aldatan erkekte bir sorunun göstergesidir. Nasty Men (Yaramaz Erkekler) kitabının yazan Jay Carter'a göre birçok erkek, tavlama heyecanını yaşamak, egolarını tatmin etmek ya da sekse hayır demekte zorlandıkları için aldatırlar. Bu üç sorunu birleştirince ciddi bir seri monogami sorunu ortaya çıkıyor. Oikle "Bu sebepten dolayı bir kere aldatan erkekler genelde aldatmaya devam edebiliyorlar" diyor. Erkek arkadaşınız en son kız arkadaşını sizinle aldattıysa, bunun bir kereye mahsus bir davranış olduğunu düşünmeyin.


Yayın tarihi: 09.02.2009
23141
YORUMLAR

Ben bir erkek olarak kız arkadaşıma haftalardır hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Babası kızmış telefonu elinden almış, evde interneti bozulmuş...en son da geçen ablasından mesaj atmış. Ama çok geç oldu bu mesaj neden zamanlama böyle geç oldu? Şimdi ben bunun neresinde iyi bir olay arayayım? Tekmeyi vurmak en iyisi mi acaba? Evet galiba öyle. Kısasa kısas, kız mı yok...

öylesine 01.07.2009 17:04:08

HAY GOZU CIKSIN SU DUNYA MALININ VERIN GITSIN

GIRESUNLU 01.07.2009 16:51:31

aldatılmak bence hayattaki en kötü şeylerden birtanesii şerefsizlik resmen

şuleee 01.07.2009 16:34:52

aldatmak ne kadının ne de erkeğin doğasında vardır.aldatan insan beraber olduğu insanda bulamadıklarını arar aslında..birlikte olduğun insanı mutlu etmek istiyorsan bence çok fazla sıkmaman gerekir.tıpkı uçurtma gibi çok çekersen düşer çok serbest bırakırsan uçar gider dengeyi korumak gerekir yani...

Sarp 01.07.2009 15:59:39

valla her erkek aynı diye birşey yoktur sadece onları değiştirmek bizim elimizdedir!!...bır erkegı elınızde tutmanın en basit yolu peşinizde koşturmaktır onlardan vazgecemeyecegınız hissini yeter ki verip onları havalara sokmayın !! ben aşkımı çokkk seviyorum ama bunu ben dile getirmek yerine ondan duymayı tercih ediyorum!öyle çapkındıki anlatamam ama şimdi yanındaki kıza bile bakmıyor:D

özgee 01.07.2009 15:54:18

Erkek neden aldatır, değil cinsiyet ayrımı yapmadan insanlar neden aldatırlar, demeniz daha mantıklı. Kadınlar daha çok aladatıyor, ama bilen yok. Dolayısı ile erkeğin aldatması gayet normal. Aldatılan kadın suçu kendinde arasın. Aldatılıyorsa, o zaman bıraksın, erkeğin peşini. Ama bırakamaz, çünkü O erkek O'nun için hayatı kolaylaştırıyordur. Rahat hayata alışan kadın, bırakıp gitmez. Sevilmediğinden başka bir kadının tercih edildiğini kabullenemez. Allah erkeklerin yardımcısı olsun.

Melike Can 01.07.2009 15:45:04

erkeklerin hiçbirinin sadık kalabilcegine inanmıyorum... ilişilerimin cogunda kacmayı tercih ettim o sırada pesimden kosmayı bi tutku haline getiriyorlar fakat ne zaman bi tebessümümle karsılassalar zafer gibi görüp gözlerini baska hatunlara dikebiliyorlar... istisnasının olduguna bile inanmıyorum erkekler ellerindekinin kıymetini onu elde etmeye calıstıklarında we kaybettiklerinde herseyi mahwettiklerinde anlıyorlar... bu sadece bize tekrarlanabilmesi cok yüksek olan bir tecrübe olarak kalıyo ne kadar bi daha bu hataya düsmicem desekte her defasında buna bal gibi düsüyoruz ....

lailai 01.07.2009 15:22:52

Bence ilişkinin gidişatı her iki tarafında fedakarlıklarına bakar. Eğer bu genellikle tek taraflı oluyorsa bir sorun var demektir ve bir süre sonra dayanamayacak noktaya gelindiğinde bağlar kopar. Bu nedenle mutlu ilişki için her iki tarafında çaba sarf etmesi gerekir. Gerisi yalan...

Here without you 01.07.2009 15:21:09

erkeklerin aldatmak dogasında var ..ne kadar memnun etmeye calısılsada yinede olmuyor..ama cocuk gibidir erkek oksanmayı cocuklasmayıda seviyor..bi bakıyorsun cocuk gibi bi bakıyorsun olgun bir erkek karmasık tır cözmekte biz kadınlara kalmıs..ben 30 yasındayım 14 yıldır cözemedim siz cözdüyseniz yazın erkekler nasıl bir karakter?nasıl memnun edilir duygusal bakımdan?

mehlikka 01.07.2009 14:37:27
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.