Mutlu Bir Evliliğin Püf Noktaları

Mutlu Bir Evliliğin Püf Noktaları

Evliliği hayatınızı baştan sona değiştirecek bir olay gibi görmemek lazım. Ufak değişikliklere sebep olsada evlilik, ortak bir hayat için sadece ilk adım. İşte, evliliğin hayatınızda yaratabileceği ufak değişiklikler ve evliliğinizi daha huzurlu yaşamanızı sağlayacak bir kaç püf noktası...

1. Evlilik "Oh olsun!" diyebileceğiniz bir şey değil.

Bekarken evli arkadaşlarımızın "Evliliğin ne demek olduğunu evlendikten sonra anlayacaksın" nasihatleri hepimizin canını sıkar. Bekarlığın ya da evlilik öncesi ilişkilerin evlilik kadar karmaşık olmadığı söylenir. Evliliği hayatın bir parçası olarak kabul etmeli ve nasihatlere kulak asmamalısınız.

2. Evli çiftler bile ilk başta evlendiklerini kabullenemiyor.

Cicim aylarında çiftler genelde birbirinini yadırgar. Birbirlerine "İnanabiliyor musun?Biz artık evliyiz." gibi sözler söylemelerine pek şaşmamak lazım.

3. Yumurta kırmayı bilmeyenler bile mutfağa girmek zorunda kalır.

Evlendikten sonra yemek yapmak sizi "Eyvah! Tamamen anneme benzedim!" telaşına düşürmesin. Sadece eşinizin yemek yapmasından sizde rahatsız olursunuz şüphesiz. Evlilik ortak bir yaşam demekse mutfakta işleri birlikte yapmak en doğrusudur.

4. Evli çiftlerde tartışır.

Bir gününüzü eşinizle dargın geçirdiğinizde, aslında yaşadığınız güzel günlerin çoğunlukta olduğunu sizde bilirsiniz. Fakat, bu "Yoksa yanlış bir evlilik mi yaptım?" diye kaygılanmanızı engellemez. Evliliğin ömür boyu güllük gülistanlık geçeceğini düşünmek yanlıştır. Ufak tartışmaların, anlaşmazlıkların üstünü örtmek yerine olgunlukla çözüm bulmaya çalışmak gerekir.

5. Kız arkadaşlarınıza hala ihtiyaç duyarsınız.

Evlilik demek, eşinizin hayatınızın odak noktası olması gerektiği anlamına gelmez. Eşinizin "mahalleden arkadaşları"yla takılabileceği gibi sizinde kız arkadaşlarınızla vakit geçirmeniz çok doğaldır.

6. Evlilik yıldönümünüzü kutlamak için bir yıl beklemeyin.

Evliliğinizin monoton olmasını istemiyorsanız mum ışığında yiyebileceğiniz akşam yemeklerinin sayısını arttırmalısınız.

7. Sürekli gözönünde olmak bir süre sonra sıkıcı olmaya başlar.

Nişanlı olduğunuz günlerdeki gibi gözönünde olmak, insanların dikkatini çekmek ve sorularına maruz kalmak bir süre sonra yorucu olmaya başlar. Evliliğin düzene girmesiyle belki daha sakin ama daha huzurlu yaşamaya başlarsınız.

Yayın tarihi: 06.06.2002
1088
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.