Mükemmel kadın olmayın!

Mükemmel kadın olmayın!

Kadın olmak yeterince zor değilmiş gibi 'mükemmel kadın olma' çabası, ömrünüzü daha kısa sürede törpülemekten başka işe yaramayacaktır. İşte mükemmel kadının tarifi ve onu bekleyen büyük tehlike!

Mükemmel kadın olmayın!
Mükemmel kadın nasıl olur?

1) Öncelikle iyi bir evlat olur. Kadınlığımızla ilgili bilgiler, çocukluğumuzda verilmeye başlar. Kız çocuğu olarak yapabilecekleriniz ve yapamayacaklarınız konusunda kesin sınırlar vardır. Aynı dönemde iyi bir 'ev hanımı' olabilin diye, ev eğitimi dersi almaya başlarsınız, iyi bir ev hanımı olmak öyle kolay iş değildir. Temizliğin dip bucağını, dekorasyonun en güzelini, ütünün en kolalısını, yemeğin en lezzetlisini yapabilecek düzeyde olmalısınız. Üstüne bir de, gelen parayla bütün evi çekip çevirecek, mutfak masrafını çıkardıktan sonra kenara para koyabilecek sihriniz de olmalı.

2) Ev hanımlığını becerdiyseniz, sırada iyi bir eş olmak var. Eşiniz ne yaparsa yapsın, "evimin direğidir" diyerek susacaksınız. Onun özgürlüğü limitsiz olacak, "han" dediği yerde hamam yapılacak, bir eli yağda ve diğeri nerede belli olmadan yaşamasına yardımcı olacaksınız. Eşinizin giyeceği kıyafetlerden de siz sorumlusunuz. Etraf eşinizin uyumsuz bir takım elbiseyle dolanmasında, muhtemelen suçu size atacaktır. Cinsel hayatınız kötü gitse de, eşinize asla "başım ağrıyor" demeyeceksiniz. Yatak odasında sahip olduğunuz uçsuz bucaksız özgürlüğü, başka hiçbir alanda talep etmeyeceksiniz.

3) Bu dersten de başarıyla geçtiyseniz, iyi anne olmanız gerekiyor. Çocuklarınızı vatana, millete hayırlı birer evlat olarak yetiştireceksiniz. Şefkatli ve anlayışlı olacaksınız. Okulundan arkadaşlarına kadar, her konuyla birebir ilgileneceksiniz. Çocuklarınızın yaptığı hatalar, sizin karnenizde eksi not olarak yerini alacaktır.

Mükemmel kadının varacağı son nokta, mutsuz kadındır.

Hayatını başkalarına adayan ve sadece etrafındakiler için yaşayan bir kadın, mutlu olamaz. İnsanlar rahata çabuk alışır. Hayatınızdaki insanların görevlerini üstlenerek, onlara yapacak iş bırakmadığınızda, sizi daha fazla takdir edip sevmezler. Aksine, bir müddet sonra yaptıklarınızın göreviniz olduğunu düşünüp, hesap sorarlar. Çocuğunuzun resim ödevlerini yaparak, eşinizin tamir etmesi gereken musluğu tamir ederek, iyi bir iş yapmış olmazsınız. İlişkilerinizde karşı tarafa yapacak bir şey bırakmazsanız, hem onların gelişimini engellersiniz, hem paylaşımı ortadan kaldırırsınız. Her insanın takdir edilmeye ve kendini önemli hissetmeye ihtiyacı vardır. Onların da elinden bu zevki aldığınızda, kendilerini başka yerlerde var etmelerine sebep olursunuz.


Mükemmel kadınların ilişkileri de mükemmel olur mu? >>>>>>>>>
Yayın tarihi: 13.04.2010
2004
dahafazlası
YORUMLAR

Kozmetik dehası olmayın,gıda beslenme uzmanı olmayın,eski 45 likler kültürünü abartmayın,fiziğinizin orası burasının mükemmeliyete odaklanmayın,bizi kendiniz gibi yapmaya çalışınca hayatın mükemmel olacağını kafanızdan atın,kadın dizilerini sevin ama ilişkilerinize yansıtıp mükemmel olacağına inanmayın.inanınki en mükemmel kız doğal,komplexsiz,takıntısız,cana yakın,tam bir arkadaş olabilendir.Yanımızda kırılcak eşya gibi duran bir kız değil.Erkeklerin en sinir olduğu şey aman makyajıma bir şey olucak,bütün gün sümüklü duygusallıklar.Lütfen ayaklarınız yerde ve cana yakın olun yapmacık değil

Cankat Bilgiç;Lütfen mükemmel olmayın 18.04.2010 09:58:55
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.