Mazide kalan aşklar...

Mazide kalan aşklar...

Kadınlar, sevdiği erkeğe, kendileriyle ilgili gerçeklerin hepsini, geçmişte yaşadıkları güzellikleri ve çirkinlikleri en ince ayrıntılarıyla anlatmaya kalkışırlarsa ne olur? Sosyologlar, bu soruya çok kısa bir cümleyle cevap veriyorlar: 'O ilişki hemen noktalanır!'

Aslında erkekler her zaman kadınlardan dürüstlük ve açık yüreklilik beklediklerini söylerler. Ancak yaşanan olaylar, erkeklerin bu iddiayı sözün gelişi olarak ortaya attıklarını kanıtlıyor. Kadın- erkek ilişkilerinin devamı büyük ölçüde kadının davranışlarına ve dürüstlük ölçüsüne bağlı.

Eğer bir kadın, sevdiği erkeğin karşısına geçip de 'Seni tanımadan önce, falancayla bir aşk yaşadım. Filanca bana evlenme teklif etmişti. Onun bir arkadaşından hoşlandığımı fark etmiştim' gibi açıklamalar yaparsa, bu dürüstlüğünün cezasını çok ağır öder.

Farklı şekilde söyleyin

Kadın- erkek ilişkilerinde gizlilik geçerli bir özellik değil. Fakat açık sözlü olmanın da bir derecesi var. Bu yüzden açıklama yaparken örneğin 'Seni tanımadan önce flörtlerim oldu. Bir ikisiyle evlenmeyi bile düşündüm. Ama hayatımın erkeğini şimdi buldum. O sensin' şeklinde bir açıklama yapılabilir.

Yapılacak açıklamalar erkeği kuşkulandırır, kadına karşı beslediği duyguları yeniden gözden geçirmek isteyebilir. Kısacası, erkeğe her şey açıklanmaz. Açıklanmamalı.

Bırakın geçmişte yaşanmış olanlar belleğinizin bir köşesinde, sizin hayat arşivinizde saklansın.

Yeni bir hayata başlarken, arşiv görüntülerini gündeme getirmek, ilişkiyi çok zedeler.
Yayın tarihi: 17.10.2006
1149
dahafazlası
YORUMLAR

http://www.facebook.com/pages/Mazide-Kalan-Asklar/125028194247648

mazide kalan asklar 27.06.2011 14:09:54
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.