Konuyu açmanın doğru zamanı

Konuyu açmanın doğru zamanı

Sevgilinizle konuşmadan önce açık açık konuşmanın planlarını yapmanız gerekir. Ne istediğinizi anlatmak için önce neyi, nasıl söyleyeceğinize karar vermeniz gerekir.

Arkadaşlarınızla ya da çevrenizdeki insanlarla konuşma konusunda bir numara olabilirsiniz fakat sıra sevgilinizle konuşmaya geldiği zaman dut yemiş bülbüle dönüyorsunuz. Bu durumda ne yapmalısınız? Neden ilişkiniz hakkında konuşmakta bu kadar zorlanıyorsunuz? Konuyu bir türlü açamıyor ve fakat sorunlarınızdan da kaçamıyorsanız size konuşmayı başlamanın birkaç yolunu tavsiye edebiliriz.

Beklentilerinizi belirleyin

İlk önce ilişkinizden ne beklediğinizi belirlemeniz ve kendi içinizde çözmeniz gerekir. Daha sonra sevgilinizin karşısına çıkabilir ve ben ilişkimizden bunları bekliyorum diyebilirsiniz.

Bu ilişkiden neler bekliyorsunuz? Saadet dolu bir yuva, çocuklar yoksa sadece aşk dolu geceler mi? Bunları belirlemeli daha sonra da bunların sevgilinize uyup uymadığına karar vermelisiniz. Belki de o siz saadet isterken aşk dolu geceleri tercih edecektir.

Sevgiliniz size gerçekten değer veriyor mu? Sizi özel hayatının ne kadarına dahil ediyor? Onun için arkadaşları sizden daha mı değerli? İlk önce bunları göz önüne almalı ve daha sonra beklentilerinizi belirtmelisiniz.

Doğru zaman

Onunla konuşacağınız zamanı doğru olarak ayarlamanız gerekir. Sevgilinizle seksten hemen sonra sorunlarınızı tartışmaya başlamamalısınız çünkü böyle durumlarda erkekler oldukça gergin olurlar ya da akılları başka yerde olur. Ailesi, arkadaşları yanında konuyu açmayın çünkü böyle anlarda kendini tuzağa düşmüş gibi hissederler.

En ideal zaman genelde onunla sohbet ortamlarını paylaştığınız zamandır. Kavga ettiğiniz dönemlerde genelde konuşmamalısınız.

Kullandığınız kelimelere önem verin

Erkeklerin en nefret ettiği şey ilişkiyi sorgulamaktır. Bu yüzden ona alıştıra alıştıra bazı şeyleri söylemelisiniz. Doğru kelimeleri kullanmalı, doğru cümleler kurmalısınız. Ona hemen saldırıya geçmemeli, kırıcı konuşmamalısınız.
Yayın tarihi: 15.01.2006
793
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.