Kıskançlığınızla başa çıkın

Kıskançlığınızla başa çıkın

Kıskançlık, sınırları zorlandığında ilişkiyi bitme noktasına getirebilecek bir duygu. İşte, kıskançlığınızla baş etmenin yolları.

Güncellenme tarihi:
Kıskançlığınızla başa çıkın

Kıskançlık, ilişkinizin yolunda gitmeyen yanlarına odaklanmanıza ya da hiç olmamış şeylerden korkmanıza yol açar. Bunun yerine paylaştığınız güzel anıları, hoş geçirdiğiniz zamanları düşünün.

Aranızdaki iletişimi zedelemekten kaçının. Kıskançlığınıza sebep olan güven probleminin nereden kaynaklandığını bulmak ve onu çözmek için partnerinizin yardımına ihtiyacınız var ve bunu ancak iletişiminizi güçlendirdiğiniz takdirde sağlayabilirsiniz.


Anlık kıskançlık nöbetlerinizde, aşırı tepki vermekten ve fevri hareketlerde bulunmaktan kaçının ve sakinleşmeye bakın. Bir anlık öfke, geri dönülmeyecek sonuçlar doğurabilir.


Kişiler, çoğunlukla birbirlerine güvenmedikleri zaman birbirlerini kıskanır. Güven duymadığınız partneriniz mi kendiniz mi öncelikle buna karar vermelisiniz. Kendinize güvenmeyi öğrenin.


İletişiminizi güçlü tutmanız, birbirinizden isteklerinizin açıkça belirlenmesinde de en büyük yardımcı. Partneriniz ondan ne istediğinizi bilirse, birebir buna uyamayacak da olsa en azından sizi mutlu etmeye çalışacaktır. Birbirinize hoşgörülü davranın.

Yayın tarihi: 11.06.2012
1247
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.