Kırılan kalbinizi onarın

Kırılan kalbinizi onarın

Ayrılalı aylar oldu fakat hala kalbinizin dağılan parçalarını toplamış değilsiniz. Yemeden, içmeden kesildiniz, uyuyamıyor, çalışamıyorsunuz. Tamam bu kadarını biraz abarttık ama ne olursa olsun kendinize dönün ve "Bana ne oluyor?" diye sorun.

1. Bırakın gitsin

İçinizden ne geliyorsa onu yapın. Canınız ağlamak mı istiyor ağlayın, bağırın, çağırın ve çok değerli olmadığı sürece eşyaları oradan oraya fırlatıp, atın. Arkadaşlarınızı delirtene kadar eski sevgilinizin yaptığı kötülükleri anlatın. Unutmayın eğer hissettiklerinizi başkaları ile paylaşmazsanız çok daha kötü hissedersiniz. İçinizde birikmiş duyguları yeterince anlattığınızı düşündükten sonra ise size tavsiyemiz dikkatinizi başka yönlere odaklamanızdır. Örneğin takı kurslarına katılabilir, dil öğrenebilir hatta bir hayvan sahibi bile olabilirsiniz.

2. Kalbinizi eğitin

Eski sevgilinizi unutmanızın en iyi yolu artık gerçekleri görmenizdir. Aşkın gözü kör atasözünü hatırlayıp, şöyle bir kendinize geldiğinizde onun kötü huylarını da görmeye başlayacaksınız. Gözlerinizi kapatın ve kötü zamanlarınızı düşünün. Örneğin ne kadar kötü öpüştüğünü ya da horladığını düşünebilirsiniz. Bu tür düşünceler daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

3. Liste yapın

Eski ilişkinizi bir daha gözden geçirin ve yanlışlarınızı bir kağıda dökün. Bir daha bu yanlışları yapmamam kararı alarak kendinizi rahatlatabilirsiniz.

4. Haftasonları artık sizin

Unutmayın gece klüpleri bekarlar içindir. Bu nedenle haftasonu arkadaşlarınızı aramaya ve birşeyler yapmaya başlayın. Hem unutmayın bu tür ortamlar yeni bir illişki için en ideal yerlerdir.

5. Erteledikleriniz

Hayatınızda bir erkeğin olması bazı isteklerinizi yapamamanız anlamına gelebilir. Bu nedenle daha önce yapmak istediğiniz fakat erkek arkadaşınız yüzünden yapamadığınız şeyleri yapın. Örneğin haftasonlarını sevgilinize ayırdığınız için gidemediğiniz kursa gidin.

6. Kapıları kapatın

Eğer sizi arar ve tekrar birlikte olmak istediğini söylerse sakın kanmayın. Unutmayın bu ayrılık size yeni şansların kapısını açacaktır.

Çeviren: Nilgün Yıldız
Yayın tarihi: 31.05.2004
1019
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.