Kalbinin kapısını çal!

Kalbinin kapısını çal!

Birisinden hoşlanıyorsunuz ve onun sizi farketmesini istiyorsunuz. Hoşlandığınız kişinin kalbini kazanmak için yapmadığınız şey kalmadı fakat hala bir sonuca ulaşamadınız.

Durum böyle olunca ümitsizlik sardı dört bir yanınızı. Bu aşık olan birçok kişinin paylaştığı ortak bir kaderdir. Önemli olan umutsuzluğa kapılmadan, motivasyonu düşürmeden onu kazanmak için birşeyler yapmaya devam etmektir. İşte bu yolda sizi motive edecek birkaç ipucu.

-Aşk hali bir bağımlılık halidir. Eğer onun size aşık olmasını istiyorsanız onun duygusal ihtiyaçlarını karşılamanız gerekir. Bu şekilde o da size bağımlı hale gelecektir. Örneğin sizinle konuşmak istediği zaman onu saatlerce dinlemeli ve gerektiğinde ona fikirlerinizi söylemelisiniz.

-Özgür olmak insanlara her zaman çekici geldiği gibi birisine bağımlı olma fikri de birçoğumuz için son derece iticidir. Hoşlandığınız insanı etkilemek istiyorsanız ona uzak durmaya çalışmalısınız. Bu yaklaşımınızla karşı tarafın kafasını da karıştırabilirsiniz fakat kendinizi ona tanıtma aşamasında ona uzak durmak en iyi taktiktir

-İnsanlar her zaman elde edemediklerini ister. Bu yüzden ona tamamen kendinizi vermeniz ilk aşamada çok yanlış bir hareket olur. Kendinizi yavaş yavaş ona tanıtır ve ona yavaşça yaklaşırsanız onda merak duyguları uyandıracağınız için size ilgi duymaya başlayacaktır.

-Beraber olduğunuz kişiye olan duygularınızı tüm çıplaklığıyla ortaya dökmeden önce biraz zaman geçmesine izin verin. Cinselliği ise en son planda yaşamanızda fayda var. Onun duygularınızı ve vücudunuzu merak etmesini sağlayın.

-İnsanların bilinçli olarak verdiği kararlar aslında bilinçaltında şekillenir. Bu yüzden birlikte olmak istediğiniz kişinin hareketlerinden ve sözlerinden mana çıkarmaya çalışmayın. Siz kararlı davranın ve onu istediğinizi hissettirin. Bu kararlı davranışlarınız karşısında eğer gerçekten sizinle birlikte olmak istiyorsa bilinçaltındaki düşünceleri su yüzüne çıkacaktır.

-İnsanlar genelde kendine güvenli ve etrafına pozitif elektirk saçan kişileri çekici bulur. Bu nedenle kendinize güvenmediğiniz herhangi bir konu varsa bunu es geçip, onun karşısında güçlü bir portre çizmeye bakın.

-Ona tamamen kalbinizi açmadan ona ve onun arkadaşlığına bağlı olduğunuzu belli edin. Fakat bunu hissetmesi zaman alacaktır. Herşeyin bir anda olmasınıı beklemeyin.

-Bir ilişkinin süresi ne kadar uzarsa temeli de o kadar güçlenir. Siz hiçbir şey için acele etmeyin ve önünüze çıkan her türlü olumsuzluktan ders almaya çalışın.

Çeviri: Elif Akbaş
Yayın tarihi: 25.09.2006
885
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.