Kadınlar her an sekse hazır mı?

Kadınlar her an sekse hazır mı?

Bilim noktayı koydu: Kadınlar, 'Sekse her an hazırım' havasıyla erkekleri milyonlarca yıl önce dize getirmiş... Yeni bir araştırma, kadın - erkek ilişkilerinde belki de son derece tahmin edilebilecek bir savı, tamamen bilimsel bir şekilde kanıtladı.

Stockholm Üniversitesi'nin araştırmasına göre, erkekler ilişkilerde seks, kadınlar ise güven duygusu arıyor. Ancak kadınlar, 'her an sekse hazır oldukları yönünde bir hava yaratarak', bu savaştan hileli bir şekilde galip çıkıyor. Kadınların erkeklere karşı seks savaşını milyonlarca yıl önce kazandığının da altını çizen araştırma, erkeklerin aynı 'hileyle' tek eşliliğe itildiğini de ileri sürüyor.

Çünkü araştırmaya göre, kadınların seks isteği, aslında sadece doğurganlık döneminde oluşuyor. Ama kadınlar, 'Sürekli sekse hazırım' mesajıyla, erkeğin başka bir dişinin peşine düşmesini önlüyor.

Ve 'ihanet' durumu
Araştırmaya bir destek de, Sheffield Üniversitesi'nden Mike Jothy'den geldi. Seksoloji uzmanı Jothy, kadınların aslında bu nedenle her an ihanete açık olduğunu iddia ederek, bu konudaki bulgularını şöyle özetledi:

"Kadınların her an seks yapabilmelerinin bir başka nedeni de olabilir. Belki bebeklerine en iyi babayı arama içgüdüsüdür. Birlikte yaşayan hayvan çiftleri arasında da birçok dişi de ihanet ediyor. Aynı, kuşlar gibi.."
Yayın tarihi: 25.06.2001
1302
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.