Kadınlar bekar kalmak istiyor!

Kadınlar bekar kalmak istiyor!

Devir tersine döndü, günümüzde erkeklerden çok kadınlar bekar kalmaya hevesleniyor. Peki ama neden?

"Bekarlık sultanlıktır" sözü, eskiden sadece erkekler için söylenirdi. Günümüzde ise evlenmek istemeyen kadınların sayısı çoğalmaya başladı. Bu artış sebepsiz olmamalı.

Günümüzün çalışan kadınları için evlilik yaşamsal bir önem taşımıyor. İşte size bekarlığın, kadınlar için yararları:

• Tatil dönemlerinde, evin eksikleriyle uğraşmak yerine arkadaşlarınızla geziye çıkabilirsiniz.

• Televizyonun uzaktan kumanda aleti hep sizin elinizde olur. Futbol maçı izlemek zorunda kalmazsınız.

• Evinizde canınızın istediğini yapabilirsiniz. Düzenli yaşamanız gerekmez.

• Arkadaşlarınızla dilediğiniz gibi telefon sohbeti yapabilirsiniz. Saatlerce konuşmanızda bir sakınca olmaz.

• Hafta sonlarını dilediğiniz gibi geçirebilirsiniz. İsterseniz, gün boyu yataktan çıkmayarak, tembelliğin tadına varırsınız.

• Kazandığınız parayı dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Hiç kimse size tutumlu olmanızı öğütlemez ve sizi para biriktirmeye zorlamaz.

• Evinizde dilediğiniz dekorasyon değişikliğini yapabilirsiniz. Kimse size karşı çıkmaz.

• Çevrenizde her zaman bir hayran grubu oluşur. Bekar olmanız, erkeklerin ilgisini çekmenizi sağlar. Kısmetiniz hep açık olur.

• Evli arkadaşlarınızdan çok daha fazla davet alırsınız. Evlilerin eğlenmeye fazla zaman ayıramayacakları düşünülür.

• Her yerde dilediğiniz gibi davranabilirsiniz. Başkalarının kurallarına uymak zorunda olmazsınız. Üstelik sizi garip davranışlarınızdan dolayı ikaz edecek kimse de olmaz.

• Her akşam iş dönüşü kan ter içinde mutfağa girmek zorunda kalmazsınız. Canınız istiyorsa yemek yapar, istemiyorsa da yapmazsınız.

• Hiç tanımadığınız kişileri annenizle babanızın yerine koyup, onlara saygı göstermek zorunda değilsiniz. Kayınvalide sorununuzun olmaması sizi rahatlatmalı.

• Her hafta alışveriş listesini alıp, markete koşturmak zorunda kalmazsınız.
Yayın tarihi: 11.12.2007
1287
dahafazlası
YORUMLAR

Evet bunlar evlenmek istemeyen hanimlar icin gayet güzel özgürlükler ama bencillik oluyor bence her ne olursa olsun insan bir sekilde baskasina bagli olur mesela calisanlarda bir nevi emir aliyorlar patronlarindan

Nurgül Arslan 15.12.2007 23:55:53

Kesinlikle katılıyorum..çünkü bir süre sonra kimse çekilmiyor....

Güler Yalçınkaya 15.12.2007 11:35:41

Çok güzel bir yazı.Bekarlık sultanlıktır. Devir kadınların devri.

Mehtap 14.12.2007 10:13:41

Çok doğru, kadınlar için evlenmeyi kabul etmek, asri köleliği kabul etmiş olmaktır, evlendikten sonra erkeğin ailesi iplerinizi ellerine alır ve öyle bir hale getirir ki, uyuşmuş ve hipnotize olduğunuzu fark edersiniz, ancak ipleriniz onların elinde o kadar düğümlenip, birbirine dolaşmıştır ki; hem çözemez,hem de kendinize gelemezseniz, sarhoşluğunuza neden olan ananelerdir, tabularınızdır, mali yoksunluktur, vs... ben boşanıyorum, ayılmaya başladım, gururum ve onurumu yeniden tattım, harikaymış, meğer hayat güzelmiş! elveda kölelik.........................

Yanlış Taraf. 14.12.2007 09:06:20

Böyle guzel bir yazi hayatimda görmedim keske öyle olsaydi dusundum biara ama birzaman sonra herhalde keyif vermez diye dusunuyorum ama evli ciftlerin arasira birbirlerini yanliz birakmalarini gerektigini dusunuyorum

Hande Atasever 13.12.2007 20:13:12

Kısa vadeli düşünmeyin. Hep 20 li yaşlarda kalmayacaksınız. Bunun 30-40-50-60 lı yılları da var. Sizin nerede oldugunuzu bilip kimsenin aramadıgı yıllar da olacak. Herşeyin bir zor tarafı, bir de güzel tarafı var. Bir annenin çocuguna bakarken nasıl mutlu oldugunu gözlemlediniz mi. Bir biriyle anlaşan ve biribirine sevgiyle bakan bir çiftin mutlulugunu farkettiniz mi. Her şeyin en kötü örneklerini görmek neden acaba...

Zekai Kılıçarslan 13.12.2007 04:54:07

Herhalde en güzel yazı bu olsa gerek herşey ne kadar doğru ve kapsamlı yazılmış size sonuna kadar katılıyorum artı bir arkadaşımda anneler çıkıyor ortaya dedi ama benim anneminm öyle bir lüksü yok çünkü benimle yaşamıyor ben küzenlerimle yaşıyorum çünkü bu daha cazip bence

Merve Çapçı 12.12.2007 10:21:07

Dogru valla istediğim gibi yaşıyorum.özgürce gezmenin tatillerin eğlencelerin tadını çıkartıyorum.yok oraya baktın yok şunu giydin yok yemek hazır mı? yok .. kazanıyor ve harcıyorum.çok mutluyum.bir erkek stresi çekemem.çocuk hele hiç.bir kadın erkeksiz yapar ama erkekler kadınsız asla ha ha ha :)

Şebnem Çelik 12.12.2007 08:38:14

Bi yorumda benden :) erkeklerin sağ gösterip sol vurma gibi bi huyları var, evlenene kadar canım, gülüm derim, evlenince sıkıysa sözümden çıksın diye düşünmeleri ve bunu gerçekleştirmeleri. Eğer haklıysa yaparım yerine ben erkeğim hep haklıyım egoları. Gerçi bu kadınlarda da olabiliyor ama ilişkilerinde bir kere bile bunu dile getirme fırsatını bulamıyorlar yani bir kere bile baskın olamıyorlar. Bir örnek vereyim lavaboya giderken haber vermemem o kadar büyütüldü ki alttan almasam sokak ortasında dayak yiyodum.

Acdc1907 11.12.2007 20:05:38

Tam bir rezalet.bayanlara ve erkeklere bekarlığın güzelliğini anlatıyorlar güya.evlenmeyin toplum bozulsun zinalar çoğalsın insanlar pislik bataklığının içinde yüzsün.aferin devam edin böyle... bu kafayla giderseniz daha çooook bela gelir başımıza

Abasad 11.12.2007 18:48:32
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.