Kadının erkekten farkı...

Kadının erkekten farkı...

Bir tarafta 14 Şubat'a 1 ay öncesinden hazırlanan bir kadın! Diğer tarafta ise 14 Şubat sabahı telaşla kalkıp "Eyvah! "Akşam ne yapacağım ben" diyen bir erkek!

Güncellenme tarihi:
Her ne kadar kendimize itiraf etmekte güçlük çeksek de, biz kadınlar Sevgililer Günü'nü bir sınav olarak görürüz. Sevgilimizin bu özel günü yeterince 'romantik' kılıp kılmayacağı üzerine günlerce beynimizi yorar, çoğu zaman da 14 Şubat ertesinde hüsrana uğrarız. Bu özel gün için en şık kıyafeti giymek için günlerce mağaza mağaza dolaşmışızdır. Sabahın erken saatlerinde kuaförün yolunu arşınlamış, Sevgililer Günü hediyesini bir ay önceden hazırlamış biz kadınlar... Diğer tarafta da Sevgililer Günü için önceden en ufak bir hazırlık dahi yapmamış, buluşmaya gelirken önüne çıkan ilk çiçekçiden "adet yerini bulsun" diye özensizce bir çiçek alarak, 'bugünün dünden ne farkı var ki" düşüncesini beynine kazımış erkekler. Peki ama neden?Bizler her ne kadar "Beni, benim onu sevdiğim gibi sevmiyor. Sevseydi benim ona yaptığım sürprizler gibi o da bana sürpriz hazırlar, beni mutlu ederdi" tarzı düşüncelerle kendi kendimizi yesek de, "erkeğim neden benim gibi romantik değil" diye üzülsek de göz ardı ettiğimiz önemli bir nokta var. Erkeklerin çoğu kadınlar gibi romantik yanlarının olduğunun farkında bile değildir. Farkında olan azınlıksa erkekliğinin şanına leke sürmemek için romantik yanlarını saklama eğiliminde olanlardır.

Masallardaki 'romantik prens' gibi bir sevgiliye sahip olmamız mümkün olmasa da, biraz çaba ve sabır göstererek ilişkimizdeki tekdüzeliğin yerini romantizmin büyüsüne bırakabilir, erkeğimizin farkında olmadığı romantik yanını açığa çıkarabiliriz. Nasıl mı?

Sevgilinize aşkınızı haykırın!

Ona ekart gönderin!

Yayın tarihi: 14.02.2008
1602
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.