Kadını aldatmaya iten 3 neden

Kadını aldatmaya iten 3 neden

'Erkek aldatır ama kadın aldatmaz' önyargısı çok uzun zaman önce yıkıldı. Farklılık, aldatmayı tercih ettiren nedenlerde. Günümüzde kadın, erkeği 3 nedenden ötürü aldatıyor.

Güncellenme tarihi:
Kadını aldatmaya iten 3 neden
Son yıllardaki boşanma davalarına baktığımızda kocalarını aldatan kadınların sayısında artış dikkat çekiyor. İstatiksel veriler erkeklerin oranına yakın bir oranda, kadınların da eşlerini ya da sevgililerini aldattığını gösteriyor. Peki, bir kadın, eşini ya da birlikte olduğu erkeği neden aldatır?

Buna hemen şöyle yanıt bir verilebilir: Bir erkek hangi sebeplerden ötürü aldatıyorsa, evli kadın da aynı nedenlerden dolayı aldatır. Aslında durum o kadar basit değil. Beyin ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Serdar Dağ'a göre evli kadının eşinin aldatmasının temelinde hormonal nedenler, intikam duygusu ve kendini güvence altına almak yatıyor.

Evli kadınlar neden aldatıyor?

Normal giden evlilikte, kadında aldatma eğilimi olmaz. Genelde gördüğümüz intikam alma duygusudur. Eşi aldatıyorsa ve kadının dominant bir karakteri varsa aldatır, aldattıktan sonra da pişmanlık duyar. Eğer eşini sevmiyorsa aldatma olayı genelde günübirlik olmaz. Evleneceği, yaşamını birleştirebileceği bir insanı bulur. Daha sonra bu kişiyi garanti ettikten sonra eşini bırakır.

Erkeklerin aldatma nedenleri kadınlarınkinden daha mı farklı?

Aldatmayan erkek yoktur. Erkekler hormonları dolayısıyla tek eşli kalamazlar. 'Benim eşim tek eşli' diyen kadın kendi kendini kandırır. Erkekler durmadan dışarıya açılma eğilimindedir. Fakat hangi kadına aşıksa, hangi kadınla evliyse onunla yaşamını devam ettirir.


İşte kadını aldatmaya iten 3 neden! >>>>>>>>>

Yayın tarihi: 11.06.2010
5390
dahafazlası
YORUMLAR

evliliği iyi gitmeyen kadında erkek gibi aldatır eşinden memnun değildir fakat iyi bir insandır evliliğinide bozmadan aynı erkeklerin yaptığı gibi eşinden vazgeçmeden ilişkisini sürdürür çooooook kişi tanıyorum erkekler kadınların gözünü açtı artık .................ERKEKLEEEEER sizlere geçmiş olsun artıık amazon devrine girdik artık zaten erkeklerin hükmü kalmadığı için bu kadar kadına şiddet gösteriyor kadın üzerindeki eksik etek tabusu kalktı artık.erkek egemen toplumdan çoktaaaan çıktık

ay aybalam 17.08.2011 14:47:07

tek kelimeyle düşünülmeden araştırılmadan uazılmış sadece tahminlere dayalı şeyler. türk kadını aldatmaya kolay kolay karar vermez. çünkü türk erkeği evli bir kadına ne kadarda istekle bakarsa baksın sonuçta kendisinide bir erkek olduğubu ve o kadının kocasının yerine kendini koyup ta empati kurduğu an olay bitmiştir. yani genelde böyledir istisnalar olabilir tartışma götürmez gerçeklerdir. ben araştırmadım ama yanılma payı çok az. birde bu araştırma yazıları insanları teşvik ediyor gibi. sağlıklı değil yani..

oğuzhan güçlü 22.06.2011 23:25:29

bide hormonal nedenlerden dolayı MASUM aldatma bunu yazan mall kesin bu nedenle aldamış ki kendi içini rahatlatıyo......

has erkek 31.03.2011 23:26:21

testi bir kaç kere farklı çözdüm ama sonuç hep aynı bırakın bu işleri

admin 10.01.2011 02:21:02

ilgiye sevgiye sevkate aç olmayan hiçbir kadın aldatmaz;ama erkekler bunlara aç olmasalar da gözleri doymuyo malesef...onlar her koşulda aldatıyo...

gleam13 12.06.2010 14:39:18

ya aldatmanın hormonal nedeni mi olur allah askına iyice sapıttılar ahlaksızlıgın adı hormonal neden oldu

asii06 11.06.2010 08:15:21
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.