Kadın Aldatır, Yakalanmaz!

Kadın Aldatır, Yakalanmaz!

Aldatma konusunda erkekler sabıkalı görünse de, kadınlar da erkekler kadar hatta daha da fazla aldatıyor! Peki, kadın neden aldatır? Ve nasıl yakalanmaz?

Güncellenme tarihi:

Art arda aldatma haberleri patlak veriyor. Malumunuz en son Eren Talu'yu gördük magazin sayfalarında. Ki ben özne her kim olursa olsun bu haberlerin yapılmasına karşıyım. Ama buna İngiliz Kraliyet ailesi karşı koyamamış, gelinleri paparazzilere kurban gitmiş; benim elimden ne gelir?

Bu aldatma haberlerinin akabinde dost meclislerinde, gazetelerde, televizyonda epey muhabbet dönüyor. Ve genelde aldatma hep erkekler üzerinden konuşuluyor. Kadınlar hiç aldatmazmış gibi...

Halbuki kadınlar da aldatır ve sandığınızdan, bildiğinizden çok daha fazlası aldatıyor. Üçüncü sayfa haberlerine bakmanız bile yeterli. Bu haberlerin azımsanamayacak kadarı aşk cinayetleri konuludur. Kıskançlık krizine giren adam sevgilisini vurur; karısının onu aldattığını öğrenen koca hem karısını hem karısının sevgilisini doğrar; samanlıkta yasak aşk cinayeti, yatak odasında yasak aşk cinayeti, mezarlıkta yasak aşk cinayeti, üçlü aşk cinayeti... Haber başlıklarının listesi daha da uzar gider.  Ve bunların çoğunda mesele erkeğin değil, kadının aldatmasıdır. Ki bunlar sonu cinayetle bitenler. Bir de haberimizin olmadığı vakalar var.

Kadın neden aldatır?

Bu konuda farklı istatistikler bulunuyor. Bazı araştırmalar erkeklerin yüzde 20'sinin, kadınların yüzde 15'inin aldattığını ortaya koyarken bazılarında bu oran kadınlarda yüzde 30-60, erkeklerde yüzde 50-70 dolaylarında.
Oran her ne olursa olsun kesin görünen şu ki kadınlar da neredeyse erkekler kadar fazla aldatıyor.

Belki de daha fazla. Kimin daha çok aldattığını hiçbir zaman bilemeyiz çünkü kadınlar erkekler gibi bunu bir skor olarak görmez ve kendine saklar, önüne gelene anlatmaz. En yakın arkadaşına bile anlatmayan kadınlar var.
Ayrıca toplum aldatan erkeği asla aldatan kadını cezalandırdığı gibi cezalandırmaz. Dolayısıyla yasak aşkları gerçek anlamıyla kadınlar yaşar.

KISASA KISAS!

Yıllardır erkeklerin neden aldattığını konuştuk durduk. Gelelim kadınların neden aldattığına...
Sizin için bu konuyu derinlemesine araştırdım. Madde madde kadınların aldatma nedenlerini buyrunuz...

- Kocalarının/sevgililerinin ihmal ettiği kadınlar diğerlerine oranla daha fazla aldatıyor. Kadınlar kocalarının/sevgililerinin kendileriyle ilgilenmesini, çekici bulmasını, iltifatını esirgememesini istiyor.

- Karısını/sevgilisini olduğundan farklı olmaya, değişmeye zorlayan "kontrol manyağı" erkeklerin karıları/sevgilileri aldatmaya daha meyilli oluyor.

- Kadınların da agresif bir şekilde iş hayatına dalmaları, işten geç çıkmalar, iş gezileri, ekonomik özgürlük ve değişen sosyal davranışlar modern kadının daha çok erkekle tanışıp ilişki yaşama olasılığını artırıyor.

- Aldatan kadınları konu eden televizyon dizileri (örn. "Umutsuz Ev Kadınları") ve filmler nedeniyle sosyal tabular azalıyor.

- Kocası/sevgilisi tarafından aldatıldığı için aldatan kadınlar var.

- Kocasıyla/sevgilisiyle ilişkisinden tatmin olmadığı, aradığını başka birinde bulduğunu düşündüğü için aldatıyor.

- Biri tarafından "sevilebilir yaratıklar" olarak onaylanma ihtiyacı kadınların aldatma nedenlerinden biri.

- 20'li yaşlarının sonlarında, 30'lu yaşlarının başında, 4-5 yıldır evli olan kadınlarda aldatma vakaları sık görülüyor. Bu dönem kadınların orta yaş bunalımı olarak da adlandırılıyor.

- Yeni bir heyecan arıyorlar.

Kadınlar neden yakalanmaz?

- Kadınlar gizlice, tedbirli bir şekilde, normal hayatını olağan akışında sürdürürken aldatıyor. Kısa süre önce hayatını kaybeden Farrah Fawcett'ın 11 yıl boyunca yaşadığı yasak aşk buna bir örnek.

- Erkekler cinsel deneyimlerini süsleyerek anlatırken kadınlar bu konuda yalan söylüyor.

- Kadınların cinsel hayatı erkeklerinkine göre çok daha fazla yargılanıyor. Ve "cinsel itibar" kadınlar için hâlâ önem taşıyor. Bu nedenle kadınlar gizli ilişkilerinin gizli kalması için ellerinden geleni yapıyor.

- Erkekler karılarının/sevgililerinin "iyi kızlar" olduğunu düşündüklerinden konduramıyor.


Melis Alphan
Milliyet Cafe

Yayın tarihi: 15.10.2009
15588
dahafazlası
YORUMLAR

Evlilik kurumuna inanan,eşini gerçekten seven ve saygı duyan biri istese de aldatamaz bence!.

özlem 04.10.2011 11:22:30

çünkü kadın daha dısiplınlıdır ve hiç bir yasak ilşkisini anlatmaz

ece 16.06.2011 01:45:37

:))) eylül peki sen hangi sıfatla bu sayfadasın merak ettim aldatıldınmı aldatmayımı düşünüyorsun

ebrar 20.01.2010 12:16:16

SEVDAAA OKADAR DOĞRU SÖYLEMİŞSİNKİ DİYECEK BİŞEY YOK TAMAMEN SANA KATILIYORUM

ÖZLEM 14.12.2009 17:20:53

vücutlar doyuma ulaştığı zaman aldatmak kaçınılmazdır. ama kadınlar bu işi erkeklerden daha sessiz ve iz bırakmadan yaptıkları için erkeklerin adı çıkmıştır. erkek aldattığı zaman bununla gurur duyar ve paylaşmak ister bu da onu ele verir. kadın ise sadece zevk için bunu yapar ve olay yatakta biter onlar için. aradaki fark bu tecrübe konuşuyor burda :)

airport 27.11.2009 17:53:25

ALDATMAK YADA ALADATILMAK AKLINIZDA YOKSA BU SAYFADA NE İŞİNIZ VAR.

EyLüL 17.11.2009 12:31:53

karım beni aldatırsa affetmem çünkü ben aldatmadım ama meğilliyim sadece

kenan 12.11.2009 11:28:58

Ben 12 yıllık evliyim eşimi hiç aldatmadım ancak yeni bir heyacan herzaman bilinc altımda mevcut güzel alımlı bir bayan benden hoşlanırsa ve bende hoşlanırsam kesinlıkle aldatırım. neden derseniz evlilik güzel birşey ama yıllar geçtikce inanın eli eliniz kolu kolunuz oluyor hissetmemeye başlıyorsunuz bana hak verenler mutlaka olacaktır

kenan 12.11.2009 11:24:02

İYİLİK YAPTIĞI İÇİN SEVMEDİĞİM BİRİYLE OLMAM BU HAYAT GEÇİRİCEĞİN KİŞİ SEVMEK SAYGI GÜVEN GEREKİR YA SEVERİM YADA SEVMEM KİŞİYİ SDEVİYOSAM MADYAT FARKETMEZ DÜRÜST OLSUN YETER

AYTEN 20.10.2009 22:21:04

kadınlar karşısındakinden ilgi görmediğinde her anlamda olsun,heyecan ve ilgiyi başkasında gördüğünde aldatır buna zaman gelirki kendisi bile engel olamaz.tabiki en önemli neden de sevmezse aldatır.sevmez ama ona karsı yaptığı iyilikleri için onun yanındadır.

sewdaaa 20.10.2009 19:56:52
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.