İşte o an: İlk buluşma!

İşte o an: İlk buluşma!

İlk buluşmaya hazırlanmak bekarlar için bir nevi kabustur. Siz karşınızdaki kişinin üzerinde mükemmel bir etki bırakmaya çalıştıkça hareketleriniz doğallığını kaybeder ve dolayısıyla da kendinizi karşınızdaki insana yanlış tanıtmış olursunuz.

Herkes ilk buluşmadan birtakım şeyler bekler. Bu beklentiler şüphe veya korku gibi duygularla perçinlenince ilk buluşma daha da zor bir hale gelir. Biz de size ilk buluşmada yapmanız ve yapmamanız gereken şeyleri hatırlatarak bu kabusu bir düşe çevirmenize yardımcı olalım dedik.

Yapılması gerekenler

- Kendiniz olun: Bu hayatınızla ilgili her şeyi bütün çıplaklığıyla karşınızdaki insanın önüne serin demek değildir. Örneğin eski erkek arkadaşınızı en yakın kız arkadaşınızla yatakta yakaladığınızı ve ne kadar üzüldüğünüzü ilk buluşmada anlatmanız sizin için büyük bir eksidir. Bunun yerine hayatınızın sevimli bölümlerini örneğin ailenizi veya arkadaşlarınızı anlatarak ona sizinle ilgili değerli ve doğru ipuçları vermiş olursunuz.

- İyi bir dinleyici olun: Bu stratejinin iki amacı var. Birincisi ona konuşma fırsatı vererek sizin çenesi düşük bir kadın olmadığınızı görmesini sağlarsınız. İkincisi de o konuştukça kendi hayatı hakkında olumlu olumsuz birçok şey anlatacak, siz de çıktığınız insanı daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Onun eski kız arkadaşlarıyla olan ilişkilerini ya da evlilik konusundaki düşüncelerini bilmek sizin açınızdan her zaman bir artıdır.

- Eğlenin: Hayatınız dengeler üzerine kurulmak zorunda değil. Sadece hoş bir adamla buluşup birkaç saat beraber güzel vakit geçireceğinizi düşünün ve rahatlayın. Sonuç ne olursa olsun oradasınız, birliktesiniz ve eğlenmemeniz için hiçbir neden yok.

Yapılmaması gerekenler:

- Başka biri gibi görünmeye çalışmak:
Örneğin siz sigara içiyorsunuz ve karşınızdakinin sigaradan nefret ettiğini öğrendiniz. Sakın ona sizin de sigara içmediğinizi söylemeyin çünkü yalanınız er geç ortaya çıkacaktır.
Yayın tarihi: 20.11.2006
1451
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.