İlk buluşmada ne yenmez?

İlk buluşmada ne yenmez?

İlk buluşma için önerilen klasik kuralları bir kenara bırakıp gerçekleri öğrenme ve 'gerçek' olma zamamanınız geldi. İşte işinize çok yarayacak öneriler.

Güncellenme tarihi:
Onunla ilk randevuza çıkacağınız zaman, arkadaşlarınızın "Şunu giy, söyle konuş" diye verdikleri tavsiyelerin fazla bir anlamı yoktur aslında. Çünkü henüz onu iyi tanımıyor ve sevip sevmeyeceğinizi bilmiyorsunuzdur.

Ayrıca bu klasik kurallar hiç eğlenceli olmadıkları gibi geri de tepebilirler. Bu tip sıradan tavsiyeleri uygulamanın sonucunda, olduğunuz gibi davranmak yerine, gergin veya karşınızdaki erkekle beraber olmaya çok hevesliymiş gibi görünmeyi pek de istemezsiniz herhalde. Ama bize güvenin; olduğunuz gibi davrandığınız zaman, karşı tarafa çok daha çekici görüneceğiniz kesin.

The Decline of Males (Erkeklerin Düşüşü) adlı kitabın yazarı ve Rutgers Üniversitesi'nde Charles Darvin Antropolojisi Profesörü olan Dr. Lionel Tiger, "ilk randevuda uygulayacağınız en iyi strateji, karşınızdakiyle kişilik çatışmasına girip onu alt etmeye çalışmak yerine, keyifli vakit geçirmeye çalışmanızdır" diyor ve ekliyor: "Bu şekilde, azimli ve rahat bir karakter olduğunuzu gösterecek ve daha çekici olacaksınız."

ANI YAŞAYIN

Eğer ilk tanıştığınız anda onunla aranızda iyi bir elektrik oluştuysa, otomatik olarak ileriyi düşünmeye başlamak kaçınılmazdır. "Acaba aradığım kişi o mu?" diye düşünüyorsanız, kendinizi durdurun: Beklentilerinizin esiri olmayın çünkü bu şekilde yaşadığınız anların keyfini çıkaramazsınız.

"Randevuya gerekenden daha fazla önem verirseniz, bütün gece nasıl geçtiği hakkında düşünür ve onu bir daha görüp göremeyeceğinizin planlarını yaparak, strese girersiniz" diyor yazar ve psikoterapist Dr. Sheenah Hankin ve ekliyor; "Böyle bir ruh haline girdiğiniz zaman o anda yaşadıklarınızı tam olarak kavrayamazsınız." Bu da sizi ilgisiz biri gibi gösterebilir.

Kendinize bunun sıradan bir akşam olduğunu hatırlatın, olabildiğince rahatlayın ve keyfini çıkarmaya bakın. Tiger, "İlk randevu bir deneme gibidir. Her şeyin doğal akışında gelişmesini sağlayın ve yürüyüp yürümeyeceğini görün" diyor.

Eğer ondan bir elektrik alamadığınızı düşünüp, aynı frekansta olmadığınızı anlarsanız sakın moralinizi bozmayın; geçirdiğiniz bu gece kesinlikle zaman kaybı değildir. Büyük olasılıkla yeni bir bakış açısı kazanacak ve hayatınıza ilginç bir hikaye daha eklemiş olacaksınız.

İlk buluşmada ne yememeliyiz? >>>>>>>>
Yayın tarihi: 07.11.2008
3306
YORUMLAR

Kesinlikle ilk buluşma çok önemli, en ufak bi hareketten irrite olunabilir, ama çok da takmamak lazım Olduun gbi görünürsen bi sorun olmaz=)

pelin 03.04.2009 11:51:57

Asla Bebek'e gidip de aman şurdan bi waffle yiyelim die düşünmeyin, çikolataya bulanıp rezil olmak var=)

MAGNUMIZMIR 03.04.2009 11:49:17
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.