İlk buluşma heyecanı

İlk buluşma heyecanı

İlk buluşmalar her zaman mide kramplarına, uykusuz gecelere ve heyecanla beklenen saatlere dönüşür.

Bu yüzden iyi bir ön hazırlık şarttır. İlk buluşmalar her zaman mide kramplarına, uykusuz gecelere ve heyecanla beklenen saatlere dönüşür. Bu yüzden iyi bir ön hazırlık şarttır.

İlk kez buluşacağınız erkek, en yakın arkadaşınızın çalışma arkadaşı ve siz onu daha önce hiç görmediniz. Anlatılanlara göre uzun boylu, buğday tenli, kariyerinde emin adımlarla ilerleyen mükemmel bir erkek. Ama bu tanımların yarısının doğru olma ihtimalini düşünerek, siz de mini bir araştırma yapmalısınız.

* Buluşmadan önce saatlerce telefonda konuşmayın. Uzun konuşmalar, hayallerinizi büyütmenizden ve acı gerçeği geciktirmenizden başka bir işe yaramaz.

Yer belli olsun

* Çok kalabalık bir mekanı, özellikle ilk buluşmanızda, buluşma yeri olarak seçmeyin. Zaten bu yeterince heyecanlı ve tedirgin bir buluşma olacağından işinizi daha da zorlaştırır. Çok sakin bir yer de ilk buluşma için tavsiye edilmez.

* Buluşacağınız yeri kesin olarak belirleyin. Eğer barda buluşacaksanız, kapıda bekleme veya içeri girme gibi detayları belirlemelisiniz. Cep telefonunuzu unutma veya şarjının bitmesi gibi durumları göz önüne alırsanız, ağaç olmaktan da kurtulursunuz.

Klasik ama şık

* Nasıl giyineceğinize karar veremediğiniz yerlerde kesinlikle buluşmayın. Yoksa sizin saten gömlek, kumaş pantolonla gittiğiniz bir partide, herkesin jean pantolon ve spor ayakkabı giydiğini görüp, yerin dibine girebilirsiniz.

* İddiasız, klasik, fakat şık seçimler yapın. O güne kadar giymediğiniz bir kıyafeti giymeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Görünüşünüzde yapmayı düşündüğünüz yenilikleri başka bir zamana erteleyin.

* Pembe ve mavi gibi terlediğinizi belli eden renkte gömlekler, tişörtler giyinmekten kaçınmalısınız. Böyle bir durum karşısında, karşınızdaki erkeğin gözleri kol altınıza takıldıkça çok gerilir ve huzursuz olursunuz.

Gözlerine bakın

* Havadan sudan gereksiz konuşmalarla vaktinizi harcamayın. Bilmek istediklerinizi bir an önce öğrenirseniz, karar verme süreciniz de o kadar hızlanır. Böylece birkaç kez buluşma riskini de ortadan kaldırmış olursunuz.

* Tuvalete gitmek veya telefonla konuşmak için masadan kalkınca kısa sürede yerinize dönmeye özen gösterin.

* Onunla paylaşmak istediğiniz hikayeleri anlatmadan önce gözlerinin içine bakın. İlgili mi, yoksa esniyor mu? Eğer esniyorsa anlatan değil, dinleyen taraf olun kısa bir süre için.

İçkiyi abartmayın

* İlk buluşmanızda bir restorana gittiyseniz, bir günlük de olsa diyeti bir kenara bırakın. Mutlaka bir şeyler yiyip içerek ona eşlik etmelisiniz. Erkekler yalnız yemek yemeyi sevmezler.

* Yemek siparişi verirken az pişmiş veya kolesterolü yüksek ürünler istememeye özen gösterin. Ona kendisini et obur bir hayvan gibi hissettirmeyin.

* Arka arkaya devrilen kadehler zihninizi bulanıklaştırıp onu farklı bir gözle görmenize neden olabilir. İlk buluşmada aklınız başınızda olmalı!

* Maydanoz, susam, pul biber, tarçın gibi dişin arasına kolayca kaçabilecek yiyeceklerden uzak durun. Sipariş etmeseniz de, yemeğin içinden çıkma ihtimalini göz önüne alarak yanınızda mutlaka diş ipi bulundurun.
Yayın tarihi: 07.04.2005
1391
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.