İlk buluşma geldi, çattı!

İlk buluşma geldi, çattı!

Nihayet epeydir yüreğinizi gümbür gümbür attıran o özel insanla buluşacaksınız. Çok heyecanlısınız. "Beni beğenir mi?" diye kara kara düşünüp duruyorsunuz. İşte ilk randevunuzun iyi geçmesini sağlayacak bazı önemli ipuçları....

Asla gecikmeyin

Dakik olmamak, sizinle program yapılmasının zor olduğunu, yapılan plana uymakta zorluk çekeceğini gösterir. Aynı zamanda kaba bir davranıştır.

Sade ama çekici görünün

Abartılı giyinmeyin. Ne çok aşırıya kaçın, ne de en sade kıyafetlerinizi giyinin. Temiz olun, ağır olmayan bir parfüm kullanın, makyajınızı hafif yapın.

Doğal davran

Yapmacık davranışlar hemen göze batar. Sonuçta da sempati yerine antipati uyandırır.

Gidilecek yere önceden karar verin.

İlk buluşmanızda çok sessiz ve romantik bir yer tercih etmemenizde fayda var. Sinemaya gidebilir, bowling oymayabilir, bir cafe'de yemek yiyebilirsiniz. Böylece sohbet konusu bittiğinde yeni konular bulmak için çok çaba harcamanız gerekmez.

Cümleye sürekli 'ben' diye başlamayın

Böyle yaparsanız, karşınızdaki kişi sizi bencil olarak görebilir. Kendinizden tabii bahsedin ama birlikte olduğunuz kişi hakkında da hiçbir şeyi merak etmiyormuş gibi de davranmayın. Ona kendisiyle ilgili sorular sormayı da ihmal etmeyin.

Yanınızda biraz fazla para olsun.

Dünya hali bu, hiç belli olmaz. Sizi denemek için herkesin kendi hesabını ödemesini teklif edebilir. Veya onun yanındaki para çıkışmaz, yardıma ihtiyaç olabilir Yanınızda bulundurun, gerekmezse harcamazsınız.

Sorunlarınızdan bahsetmeyin

Evinizdeki, işinizdeki, okulunuzdaki, mahallenizdeki sorunlardan bahsetmek ilk buluşma için çok yanlış bir zamanlama. Kendinizi 'sorunlu' biri olarak göstermeye ne gerek var?
Yayın tarihi: 17.03.2007
1387
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.