İlişkinizin tuzunu, biberini fazla kaçırmayın

İlişkinizin tuzunu, biberini fazla kaçırmayın

Eşinizle ya da sevgilinizle sürekli kavga mı ediyorsunuz? Üzülmeyin önemli olan kavga etmek değil, kavgayı nasıl yapacağınızı bilmek.

Her ilişkinin tadı tuzudur kavga etmek. Kimse biz hiç kavga etmiyoruz demesin çünkü eğer hiç tartışmıyorsanız o ilişkide yolunda gitmeyen birşeyler var demektir. Sağlıklı bir ilişki için eşinizle ya da sevgilinizle kavganın nasıl yapılacağını bilmeniz gerekir. Kuralları bilmeli ve karşınızdakiyle o şekilde kavga etmelisiniz.

Ben yeneceğim duygusundan kurtulun

Kavga ederken kazanan taraf olmaya çalışmayın. Tartıştığınız konu hakkında ikinizde haklı veya ikiniz de haksız olabilirsiniz. Bunun için birbirinize hak vermeye çalışın.

Zamanı iyi ayarlayın

Kavga edilecek zaman önemlidir. Asla başkalarının yanında tartışma çıkarmayın ve her zaman ikinizin yalnız olduğu zamanları seçin.

Konuya odaklanın

Tartıştığınız konu her neyse sadece o konuyu konuşun. Tartışma içinde başka konulardan bahsetmeyin. Bu kavganın büyümesine neden olur.

Çözüm yolu bulmaya çalışın

Öneride bulunun, çözümler hakkında düşünün ve tatmin edici çözüme ulaşmaya çalışın

Yeri geldiğinde susun

Eğer tartışma giderek büyüyorsa bir süre mümkünse durum ve hiç konuşmayın. Çünkü sinirliyken söyleyecekleriniz sonradan pişman olmanıza neden olabilir.

Karşınızdakini dinleyin

Tartışma sırasında karşı taraf çok sinirliyse onu dinleyin ve bırakın içini dökerek sakinleşsin.

Saygılı olun

Hakarete varan sözler söylemeyin, alay etmekten kaçınmayın ve eleştiri yapmayın. Siz düşman değilsiniz bunu unutmayın ve buna göre davranın.

Yayın tarihi: 16.01.2004
1575
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.