İlişkinizin ömrünü uzatacak 7 öneri

İlişkinizin ömrünü uzatacak 7 öneri

Bu önerileri dinleyin, aşkınız bitse de ilişkinizin bitmemesini garantileyin...

Güncellenme tarihi:
Aşkın ömrü kaç yıldır bilinmez ama ilk günkü gibi sürmediğini de artık herkes biliyor. Peki aşk bitince ilişkiyi çöpe mi atacağız? Tabiki hayır! Aşk bittiyse sevgi de mi bitti... Hemen paniğe gerek yok, ayların yılların hatrına biraz daha emek harcayarak, rutinleri biraz değiştirerek, ilişkinizin ilk günkü heyecanını yakalaması hiç de zor değil.

1- Sekste yeniliklere açık olun

Uzun zamanlı ilişkilerde seks de zamanla aynı sebeplerin aynı sonuçları yaratacağı döngüdeki yerini alır. Ancak böyle durumlarda hatırlamanız gereken ayrıntı, en önemli seks organınızın beyniniz olduğu gerçeğidir! Kendinizi yeni olasılıklara açık tutup partnerinizi de bu yenilikler için teşvik etmelisiniz. Cinsel soğukluk kimi zaman tahrik yöntemlerini fazla kullanamamaktan ileri gelebilir. "Hayatınızın Geri Kalanında Nasıl Muhteşem Bir Cinsel Yaşamınız Olur?" kitabında Val Sampson, öncelikle sekse odaklanmayı ön koşul olarak veriyor.

Günün geri kalan saatlerinde yaşadığınız saatleri unutmalı ve sadece o an yaşadıklarınıza odaklanmalısınız. Eğer böyle yaparsanız, beyniniz ilişkiye girmeden önce kendini bu ilişki için hazır hissetmeye başlayacak. Mesela ona romantik notlar yazın ve cebine koyun. Cep telefonunun telesekreterine hoş mesajlar bırakın. Ve son olarak da ilişkiye girmeden önce ne yaptığınızı düşünün ve eğer alışkanlığınız televizyon seyretmekse o zaman bunu değiştirin. İki kişilik yapılabilecek aktivitelerde bulunun, yürüyüşe çıkın, bara gidip bir içki için veya sadece el ele tutuşun.

Yayın tarihi: 24.10.2008
14418
YORUMLAR

BİR İLİŞKİDE İKİ TARAFTA KENDİNE DÜŞEN SORUMLULUKLARI ÜSTLENMELİ ..ZATEN SEVGİ VARSA BU SÖZ KONUSU BİLE OLMAZ..YANİ Bİ TARAFA SORUMLULUKLAR YÜKLENMEMELİ İLİŞKİNİN KEYİFLİ KEYİFSİZ TÜM YANLARI BİRLİKTE PAYLAŞILMALIDIR.. SEVGİ VARSA ...AŞK VAR DEMEK

ZEYNA_2004 04.09.2009 14:45:50

hersey ıyı guzel baskasından hoslanblırımde svgılımde hoslanabılır ama bunu acaba syn psıkoterapıst kendı esı yada svglısınden duysa yada farkına varmadn kısaca halkın tabırıyle boynuzu yese ne olur du yazması kolay onemlı olan yasaması BU YORUMU OKUYAN HERKESINDE BANA HAK VERCEGINDEN EMINIM VE BNIM YAZIMLA ILGILI YORUMLARINIZI BEKLIORUM

nsrzn 20.06.2009 17:24:29
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.