İlişkinizi kurtaracak aşk dersleri

İlişkinizi kurtaracak aşk dersleri

Farkında olmadan ilişkinizin sonunu hazırlıyor olabilirsiniz. Kadınların bilinçsiz bir şekilde düştüğü 10 ilişki hatasını belirlemeniz ve düzeltmeniz için size önerilerimiz.

Güncellenme tarihi:
Hata 1: Hayatınızla ilgili detayları açıklamak

Eski ilişkileriniz veya anneniz ile ilgili detayları kesinlikle hemen paylaşmamalısınız.

Neden yapıyoruz: Ne yazık ki kadınlar, duygusal yakınlık kurmak istedikleri bir erkek karşılarına çıkar çıkmaz hayatlarını tüm detaylarıyla açıklamayı tercih ediyorlar. Kadınlar "eğer hakkımdaki herşeyi bilirse ve benimle ilgilenmeye devam ederse, bu doğru kişiyi bulduğumu gösterir" gibi düşünüyorlar. Ancak böyle bir yakınlığın, zaman içinde taraflar arasında belli bir güven ortamı oluştuktan sonra gerçekleşmesi çok daha sağlıklı. Birçok erkek için bu bilgi yüklemesi, böylesi bir duygusal yoğunluğa hazır olmadığı veya kendisinden de benzer açıklamalar beklendiğini düşüncesiyle onu alarma geçiriyor.

Neden yapmamalıyız: Özel bilgilerinizi bu şekilde açıklamanız, karşınızdaki kişinin kendiyle ilgili sırlarını açıklamanın tehlikeli olacağını düşünmesine sebep olabilir. Sırlarınızı paylaşmadan önce karşılıklı güvenin oluşmasını beklemeniz daha doğru olacaktır.

Nasıl engelleyebiliriz: Konuşmadan önce düşünürseniz, ağzınızdan çıkacak kelimeleri kontrol edebilirsiniz. Geçmişiniz ile ilgili bir konuyu gündeme getirmeden önce, bunu duyacak birinin ne hissedeceğini düşünmenizi öneriyor psikologlar. Eğer bırakacağınız etki kulağınıza hoş geliyorsa, o zaman durmayın söyleyin, ama değilse o zaman susmayı tercih edin.

Yayın tarihi: 10.07.2008
9297
dahafazlası
YORUMLAR

hımmm evet ya çok dogruymuş bunlar

derya 23.10.2008 12:19:11

yazdıkların normal bisey ama bide erkek tarafından düsünmeyi denersen nasıl bir tepki olduğunu görürsün ve ben sahsen kendi adıma konusuyorum karsımda güzel kız gördümmü 1 veya 2 hafta sonra iyice kaynamak ve sonra cinselliğe yönelmeye calısırım bana kızmayın gücanmeyin ama bu aralar icimden gelmiyor bir kızlar cinsellik yasamak neredeyse 6-7 aydır bu istek yok bende ve hayatta kimsseyle iliskiye girmedim ve giremedim

aykut sehitoğlu 10.07.2008 18:38:28
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.