İlişkinizi doğru bitirin

İlişkinizi doğru bitirin

En başta sizi mutluluktan uçuran partneriniz artık sizin için yalnızca bir yük haline geldiyse daha fazla uzatmanızın bir mantığı yok. Ama hala saygı duyduğunuz bu insanın en az acıtacak bir sonu hakettiğini düşünüyorsanız işte öneriler:

Güncellenme tarihi:
İlişkinizi doğru bitirin

Her ilişki gayet yolunda başlar ve zaman zaman ayaklarınızı yerden kesebilir. Ama gerçek şu ki her ilişkinin de bir gün heyecanı bitebilir ve işte o zaman ayrılık çanları sizin için çalacaktır. Bu süreci olabildiğince yumuşatmak ve hayatınıza devam etmek zorundasınız.

Ayrılık sürecinde seçilen en yanlış yol ilişkiyi çıkmaza sürükleyerek partnerinizin sizden ayrılması için çabalamaktır. Ancak bu yöntemin ters tepme olasılığı çok yüksektir. Partneriniz tüm hatayı kendinde arayarak ilişkiyi kurtarmaya çalışabilir. Bundan kaçınmak için insiyatif sizde olsun ve sorumluluğu tamamen üzerinize alın.

Ayrılık konuşmasını özellikle yüz yüze yapmanızda yarar var. Karşınızdaki insana en azından bu kadarını borçlusunuzdur. En ufak bir temas hali dahi ona hala değer verdiğinizin göstergesi olacaktır.Konuşma sırasında özgüveninizi yüksek tutun ve soğukkanlı olmaya özen gösterin. Sarfettiğiniz cümlelerin sonradan problem olma ihtimali yüksek. Dikkatli olun!

Klişelerden köşe bucak saklanarak tamamen dürüst olun. Ancak yine dikkat etmeniz gereken nokta partnerinizin onurunu zedelemeyin. İlişkinizle ilgili ince detaylara ya da tartışmalara girmekten kaçının. Karşınızdaki konuşmakta ustaysa ilişkiye doğru bir 'u' dönüşü yapabilirsiniz.

Son olarak onun iyi yanlarına geçirdiğiniz günlere teğet bir konuşma ortamı yaratarak onu sakinleştirebilirsiniz. 'Arkadaş kalalım' gibi konuşmalar sizin suçluluk hissiyatınızı azaltsa da partnerinize umut vaadedebilir, uzak durun.

Yayın tarihi: 31.05.2012
901
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.