İlişkiniz sallantıda mı?

İlişkiniz sallantıda mı?

İlişkinizde uzatmaları mı oynuyorsunuz? Ne yapmanız gerektiğine bir türlü karar veremiyor musunuz?

Bir ilişki sizi ya da eşinizi sıkmaya başlamışsa, yapılacak çok fazla şey yoktur. Siz sadece doğru şıkkı seçmeye çalışın:

a. Bitirirsiniz!
Bu kelimeden bu kadar ürkmeyin. "Ürkme" derecenize göre değil, haklılık payınıza göre karar vermeye çalışın. Eğer ilişkiniz gerçekten uzatmaları oynuyorsa, bir de penaltılara bırakmanın alemi yok. Zaten bitecek şeyleri vakitlice bitirmek, başlangıçta yıkıcı görünebilir. Ama neticede ilişkilerin birçoğunun sonunda çekilen acılara birkaç sene sonra tebessümle bakılır. Hem bazen biten ilişkiler, daha hayırlı sonuçlara yol açabilir. Kim bilir, belki de "hayatınızın eşi" yan sokakta, ama siz, sürünen ilişkiniz yüzünden körleşen gözlerinizle göremiyorsunuz. Aman dikkatli olun. Bir de tükenmemiş ilişkiler vardır ki, bunları bitirmeye kalkarsınız, ama miyadları dolmadığı için bir türlü bitmez. İlk canı sıkılan ağlayarak diğerine koşar ve hooop tekrar başlar. Tekrar aynı sorunlar; birleş-ayrıl oyununa döndürmemek lazım. Eğer ki böyle bir olasılık görüyorsanız, "C" şıkkına atlamanızı öneririz.

b. Süründürürsünüz!
Mazoist eğilimleri olan okurlarımıza şiddetle önereceğimiz bir yöntem bu. Sündürün, sorunları yok sayın, birbirinizi hırpalayın. Belki boyunuz uzar. Hem böylece belki de en fazla aşık olduğunuz insanı en nefret ettiğiniz insan haline getirebilirsiniz. Buyrun bakalım. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Ama dikkatli olun. İnsan kalbi bu biçimde biten çok sayıda ilişkiyi kaldırmaz. Kendinizi ya da eşinizi enkaza çevirebilir. Böyle ürkütücü şeyler yazdığımıza bakmayın. Toplum içinde en fazla ilişki bitirme eğilimi bu seçenekteki gibidir. İnsanlar, süründürmeden bitiremezler genellikle ilişkilerini. En iyisi siz siz olun, diğer şıklardan birisine atlayın.

c. Rölantiye alırsınız!
Bilmeyenler için söyleyelim, rölanti, Fransızca bir kelimedir ve Türkçe'de arabaların motorlarının durduğu yerde çalışması haline denir. Yani motor "hafiften" çalışmaktadır ama araba viteste olmadığı için kımıldamaz. Mola verin demeye çalışıyoruz. Mola verin, nefes alın. Mümkünse bir süre birbirinizi hiç görmeyin, telefonla dahi konuşmayın. Ya da belirli kısıtlamalarla görüşün. Mesela, sadece sinemaya gidin ve sadece film üzerine konuşmayı önkoşul olarak getirin. Bu arada siz de sevgiliniz de ilişkiyi ve kendinizi gözden geçirme şansını yakalayın. Bunu yaparken, "Bir hafta hiç görüşmeyelim" gibi bir zaman da koymayın. Bırakın oluruna ve tekrar kumru pozisyonu almayı bekleyin. Arabanın gideceği varsa, vitese kendiliğinden geçer. Rölantiyi uzun tutarsanız da benzin biter. Benzin bitmişse doğru "A" şıkkına zaten...
Yayın tarihi: 14.06.2007
2224
dahafazlası
YORUMLAR

İlişkim sallantıda sizin sözleriniz çok doğru çok acı çekiyorum ailesi ben dulum diye istemiyor intahar edesim geliyor ama inancım çok yüksek olduğu için Allaha sabır diliyorum kendime çünkü yapıcak birşeyim yok SEVENLERİN AYIRMASINLAR KONUMU NE OLURSA OLSUN....

Peri Aydın 23.12.2007 19:17:45

Ben çok mutsuzum ikili bir ilşkinin içinde kaldım sevdiğim adam evlili bitmiş ama çocukları yüzünden resmen bitiremiyor banada bekle diyor ama ben önümü görmeden hareket edemiyorum bunalıma giriyorum bitirsem ona haksızlık yapmaktan korkuyorum ve içimde uhde kalmasından korkuyorum çok seviyorum birde aşiret benim aileme çok etrs bir ilşki bu napıcağımı ne ediceğimi bilemiyorum erkeklerede güvenemiyorum bir yanım benle zaman geçirdiğini söylüyor ve çıkmazlara giriyorum sizce napayım???? bana göre bir şık varmı????

Boynubükük 23.12.2007 19:21:09
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.