İlişkiniz ne kadar sürecek?

İlişkiniz ne kadar sürecek?

Bir ilişkiye başlandığında elbette hiç kimse "Ne zaman ayrılacağım?" diye düşünmez. Hatta niyet "ömür boyu sürecek" bir beraberliktir belki de. Ancak böyle bir ilişkinin vadesinde çoğu zaman karşılıklı tercihler rol oynar. İşte size ilişkinizin ne kadar süreceğini test etme fırsatı...

Yeni bir ilişkinin başındasınız, biraz da heyecanlısınız. Bu kez "ruh ikizinizi" bulduğunuzdan da hiç kuşkunuz yok. Aynı duyguları paylaşıyor, aynı ortamlarda bulunmaktan büyük keyif alıyorsunuz. İyi güzel de, ya cinsel hayatınızda da uyumlu bir çift misiniz? İlişkiniz devam edecek mi sizce? Bu sorunun yanıtını almak için Psikolog Martina Pleyer'in hazırladığı testi çözmeniz gerekiyor. Ancak birbirinden eğlenceli 10 sorudan oluşan testi, partnerinizle birlikte çözmelisiniz. Şimdi elinize kağıt kalem alın ve rahat bir koltuğa yayılın. Testi, önce siz çözmeye başlayın. Aman dikkat, yanıtlarınızı testin üzerine değil, boş bir kağıda not edin ki partneriniz sizden kopya çekmesin. Tüm soruları yanıtladınız mı? O zaman testi çözme sırası şimdi partnerinizde. Her ikiniz de testi çözdükten sonra değerlendirme bölümüne bir göz atın! Bu test, kişileri "avcı", "oyuncu", "melankolik" ve "hayalperest" olmak üzere dört tipi ayırmış. Her tipin cinsel yaşamdaki tercihleri ve hangi tiple en iyi performansı yakaladıkları, değerlendirme bölümünde yer alıyor. Sizin ve partnerinizin en fazla işaretlemiş olduğu sambolün hangi gruba girdiğini de göreceksiniz. Mesela "melankolik" tipte yer alıyorsanız ve partneriniz de "avcı" tipi ise, yatak odanızda tehlike sinyalleri çalmaya başlayabilir, bizden söylemesi! Bunun aksine ikiniz de "oyuncu" grubundaysanız, aşk hayatınızda her gün yeni bir macera sizi bekliyor demektir.

Test edin, öğrenin

1. Bir arkadaşınız sizinle Anadolu'da bir bisiklet turu yapmak istiyor.
a. Asla kabul etmem. Kendime hiçbir şey ispat etmek zorunda değilim. Evde kalmayı tercih ederim.
b. Harika bir fikir! Biraz egzersiz yaptıktan sonra bu konuda ne kadar yetenekli olduğumu arkadaşlarıma gösterebilirim.
c. Öneriyi kabul ederim. Nasıl olsa, gerek duyarsam, yolculuğu yarıda bırakıp, dönebilirm.
d. Önümüzdeki yıl böyle bir maceraya hazır olmak için hemen bir egzersiz programı oluştururum.
Yayın tarihi: 09.04.2007
4620
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.