İlişkilerdeki maskeler neyi anlatıyor?

İlişkilerdeki maskeler neyi anlatıyor?

Oscar Wilde, "Bir maske, bize bir yüzden daha fazlasını anlatır" demiş. Asıl zor olan galiba, maskenin doğru yorumlanabilmesi. İşte erkek ve kadınların taktığı bazı maskelerin ardındaki ipuçları!

Güncellenme tarihi:
İlişkilerdeki maskeler neyi anlatıyor?

Ünlü İrlandalı yazar Oscar Wilde, "Bir maske, bize bir yüzden daha fazlasını anlatır" demiş. Asıl zor olan galiba, maskenin doğru yorumlanabilmesi. "Sevdiğiniz insan neden soğuk davranıyor? İşini kaybettiğini neden kabul edip tepki vermiyor?" Partnerinizin neyi, niçin sakladığını öğrenmek istiyorsanız, sabırlı olmak zorundasınız. Onu, sırlarını açıklaması için zorlamayın. Sadece güven duygusunu geliştirmeye çalışın ve onun size açılmasını destekleyin. Bunu, sadece dinleyerek başarabilirsiniz. İşte erkek ve kadınların taktığı bazı maskelerin ardındaki ipuçları...


Bir erkek...

PAŞA:
Paşa imajı çizen erkekte testosteron hayati önem taşıyor. Güçsüzlükse, en büyük düşman. Kişi bu maske ile özgüven eksikliğini, kibirli davranışlarla örtbas ediyor.

ÇOCUK ERKEK:
Bir köpek yavrusu kadar şirin gözüküyor. Kızgınlıkları güler yüzle örtbas ediyor. Anlaşmazlıklardan kaçıyor. Aslında gelecekten endişe ediyor.

GÖZ BOYAYICI:
Ev, araba, manken sevgili... Hepsi onun olmalı. O bir statü meraklısı, çünkü sevgiyi kendisinin kazanmak zorunda olduğuna inanıyor. Ama yüksek beklentileri onu strese sokuyor.

AKSİYON ERKEĞİ:
Konuşmak değil uygulamaya geçmek onun ana prensibi. Duygularını 'cool' bir görüntünün arkasına gizliyor. Bir kadın ona yaklaştığında geri çekiliyor.


Bir kadın...

DİVA:
Bir kadın bu maskeyi taktığında, hayranlık uyandırmak istiyor ve mesafeli bir tavrı oluyor. Bu kişi, duygularla oynamayı seviyor. Bu seçimin arkasında genelde sevilme arzusu ve yakınlıktan korkma duygusu yatıyor.

ANAÇ:
Doktor randevularını organize etmek, gömlek ütülemek tam da ona göre... Uyum uğruna kızgınlıklarını tebessümünün arkasına gizliyor. Ama günün birinde patlama yaşama olasılığı çok yüksek.

BOYUN EĞEN:
Hizmet etmek bu maskenin baş prensibi. Genellikle, daha önce terk edilen ya da bir ilişkinin sona ermesinden dolayı suçluluk duyan kadınlar bu maskeyi kullanıyor.

LOLİTA:
Korunmaya muhtaç ve sevimli görünüyor, güç gösterilerine yanaşmadan, erkeği fark ettirmeden yönetiyor.

Yayın tarihi: 23.09.2010
1582
YORUMLAR

erkekler için olan özelliklerin hepsi tek bir erkekte mevcutsa durum vahim midir, kaçınılması şart mıdır ne dersiniz?

da 23.09.2010 21:35:16

maskeler ardına saklanmak çok saçma

körebe 23.09.2010 16:38:21

maske dediğin nedir ki? gerçekleri söyle kaçmaya gerek yok

naz 23.09.2010 14:23:31
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.