İlişkiler Hakkındaki 8 Gerçek

İlişkiler Hakkındaki 8 Gerçek

Hayatın her alanında olduğu gibi, aşkta da doğrular ve yanlışlar vardır. Kuralları öğrenin ve oyunu buna göre oynayın...

Güncellenme tarihi:

Aşk hayatınızdaki gizemi tamamen yok etmeden, ilişkinizde neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğrenerek oluşabilecek sorunlardan kaçınmış olacaksınız.

1. Birbirinizden Ayrı Geçirdiğiniz Zamanlar İlişkinizi Güçlendirir

Tabii ki birlikte zaman geçirmek çok önemli, fakat uzmanlara göre bir o kadar da ayrı zaman geçirmeniz gerekiyor. İlişki uzmanları, ayrı geçirdiğiniz zaman içerisinde, birbirinizle paylaşabileceğiniz yeni fikirler, hikâyeler ve düşünceler üretebileceğinizi belirtiyor. Üstelik bu ayrılığın faydaları birden fazla olabilir. “Tüm İyi Erkekler Kapılmadı” kitabının yazarlarından biri olan Debbie Magids, sevgilinizle zaman geçirdiğinizde aslında o an onu düşünmek için vakit harcamadığınızı söylüyor. Öte yandan uzakta olduğunuz anlarda erkek arkadaşınızı gerçekten düşünür ve ona özlem duyarsınız. Onunla beraber olabilmek için gün sayarsınız.2. İçinizde Bir Şeylerin Kötü Gittiğine Dair Bir His Varsa, O His Muhtemelen Doğrudur

Kadınlarda, kadın olmanın doğasından kaynaklanan bir önsezi bulunur. Böylelikle, duygusal seviyede yaşanan herhangi bir uzaklaşmayı aniden fark edebilirler. Eğer normalde çok şüpheci ve kendine güvensiz bir insan değilseniz, o zaman içgüdülerinize güvenmelisiniz. Örneğin, erkek arkadaşınız kendi çapında bir iletişim uzmanıysa, yani size sürekli telefon ediyor, e-postalar ve facebook mesajları gönderiyorsa, durup dururken bir anda ortalıktan kaybolması hayra alamet sayılmaz. Elbette iki veya üç gün erkek arkadaşınızdan haber alamamanız dünyanın sonu değil. Ancak günümüzde iletişimin çok basit ve pratik bir şey haline geldiğini düşünürsek, bu onun son zamanlarda sizinle pek ilgilenmediğini göstermeye yeter de artar.

Oikle, erkeğin, ilişkiyi bitirmek istediğinde, kendisini kız arkadaşından uzaklaştırdığını söylüyor. Yani sizi eskisi kadar çok aramaz, mesajlarınıza veya e-postalarımıza daha geç cevap verir ya da sizinle buluşamayacak kadar meşgul olur. Yakınlaşma Rehberi isimli kitabın yazarı Paul Coleman'a göre bir erkek sizinle ilgileniyorsa hiçbir zaman çok meşgul olamaz.

Bu durum devam ederse, onu suçlayan bir tavır sergilemeden, erkek arkadaşınızla sizi rahatsız eden davranışları konusunda konuşun. Örneğin ona. "Beni bir süredir aramadın. Kafanda ilişkimizle ilgili soru işaretleri mi var acaba' diyebilirsiniz. Buna rağmen size net bir cevap veremiyorsa, açıkça söyleyelim, aslında net cevabınız önünüzde.
3. Daha Önceki İlişkilerinde Kız Arkadaşlarını Aldattıysa Muhtemelen Sizi De Aldatacaktır

Erkeğin aldatmasının altında yatan sebeplerden biri de ilişkisinde duygusal veya cinsel bir boşluk oluşmasıdır. Ancak çoğunlukla başka kadınların peşinden koşmak, onda bir problem olduğunun habercisidir. Kötü Erkekler adlı kitabın yazarı Jay Carter, çoğu erkeğin aklatma sebepleri arasında heyecan arayışı, egolarını tatmin etme arzusu veya fırsat oluştuğunda cinsel ilişkiyi reddetme yetersizliği bulunduğunu belirtiyor.

Bütün bu faktörler erkeklerin yoldan çıkmasına ve "aklatan erkek tekrar aklatmaya meyillidir" kanısına varmamıza sebep olur. O nedenle, eğer erkek arkadaşınız son ilişkisinde kız arkadaşını sizinle aldatmışsa, Bunu bir kerelik bir olay olarak görmeyin ve tekrar yapabileceği fikrine kendinizi alıştırın.

4. Sizinle Yeterince İlgilendiğini Düşünmek İster

Aşkın Sırları Açığa Çıkıyor adlı kitabın yazarı Ailen Berger, kadınların hem okul hem de iş dünyasında erkeklerden öne geçebileceklerini ancak birçok erkeğin özsaygılarını, sevdikleri insanın gözünde değerli okluklarını hissettikleri an kazandıklarını belirtiyor. Kız arkadaşlarına bir şeyler yapabiliyor olmak, erkeklerin kendilerini dünyanın en değerli insanı gibi hissetmelerim sağlar. Kendi kendine yetebilen bir kadın olsanız bile, arada bir onun, sizin için bir şeyler yapmasına izin vermelisiniz. Bu en basitinden bir yemek ısmarlamak bile olabilir. Sizinle ilgilenmesine izin vermeniz ona değer verdiğiniz anlamına gelir.5. Eğer Bir Erkek İlişkiye Hazır Olmadığını Söylüyorsa, İnanın

İster inanın ister inanmayın, erkekler kadınları hayal kırıklığına uğratmaktan nefret ederler. O nedenle eğer cesaretini toplayıp size geliyor ve ilişkiye hazır olmadığını söylüyorsa, içtenliğinden emin olabilirsiniz. İlişki istememesinin sebepleri çeşitli olabilir (bağlanma korkusu, başka insanlarla beraber olma isteği, sizi kız arkadaş olarak görememe gibi) ama hangi acıdan bakarsanız bakın sonuç, hep aynıdır: Sizin erkek arkadaşınız olmak istemiyor.

Hayır, sizi biraz tanıyınca fikrini değiştirmek istemeyecek. Bir kadın hakkında karar vermiş olan bir erkeğin fikrini değiştirmesi neredeyse imkânsız bir durum. Eğer size bunu söyledikten sonra hâlâ onunla takılmaya devam ederseniz, bu durum konusunda rahat olduğunuzu düşünecektir. Siz de rahat olduğunuzdan emin olun.

6. İlişki İlerledikçe Seks Daha İyi Olabilir

İnsanlar ciddi ilişki kavramının seks hayatının bitişi anlamına geldiğini düşünürlerdi. Ancak araştırmalara göre genç ve evli çiftler seks hayatlarından, bekar çiftlere göre daha memnunlar.

Erkekler Yatakta kitabının yazarı Barbara Keesling, ilişkinin ilk altı ayından 18. ayına kadar seksin çoğunlukla testosteron ve dopamin bazlı ilerlediğini belirtiyor. Bunun anlamı şu: Aşırı istek ve sadece o insanla seks yapma isteği. Daha sonra ise seks şekil değiştiriyor. Hatta daha iyi bir hale geliyor. Karşınızdaki insanı tanıyıp ona güven duymaya başladığınız için cinsellik ile daha içlen ve erotik bir hal alıyor.

Yayın tarihi: 24.09.2014
43915
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.