Herkes ilişkinizi konuşuyorsa...

Herkes ilişkinizi konuşuyorsa...

Özel hayatınızı gizli tutmak, ilişkinizi gözlerden uzak yaşamak istiyor, ancak bunu bir türlü başaramıyorsunuz. Sevgilinizle ne zaman, nereye gittiğinizi, kavgalarınızı, barışmalarınızı, ilişkinizin iniş çıkışlarını herkes biliyor.

Bazen ilişkinize dair öyle şeyler duyuyorsunuz ki bunlara siz bile inanamıyorsunuz. Örneğin geçen akşam sevgilinizle sahilde gezdiğiniz doğru ama onunla orada kavga ettiğinizi siz de bir başkasından öğrendiniz. Artık yavaş yavaş bu tip laflardan sıkılmaya başladınız ve tüm bunların ilişkinizi yıprattığını fark ettiniz. O halde niye hala bekliyorsunuz! Doğru bir stratejiyle bunların üstesinden gelebilirsiniz.

Çevrenizdekilere karşı dikkatli olun

Her insan az çok dedikodu yapmayı sever. Ancak dedikodunun yıkıcı değil yapıcı olanını tercih etmelisiniz. İşi gücü, hayattan beklentileri olmayan bazı insanlar etraflarındaki mutlu insanlarında mutsuz olmalarından büyük zevk alırlar ve bunun için adeta tüm enerjilerini harcarlar. Sizin yapacağınız öncelikli olarak etrafınızı dikkatlice inceleyip bu tarz insanların olup olmadığını tespit etmek. Şayet ki varsa bu insanlarla tün diyaloğunuzu kesmelisiniz.

İlişkiniz hakkında siz dedikodu yapın

İşe yarayan bir başka yöntem de başkalarının konuşmasına izin vermeden ilişkiniz hakkında kendinizin konuşması. Detaya girmeden çevrenizdeki meraklı insanlara ilişkiniz hakkında ipuçları verin. Ancak bunu yaparken çok dikkatli olmalısınız eğer ipin ucunu kaçırmaya kalkarsanız durum eskisinden de beter bir hal alabilir. Bu yüzden sınırlar dahilinde etrafınızdakilere mutlu bir beraberlik yaşadığınızdan ve her birliktelikte olduğu gibi sizinkinde de bazı problemlerin olabileceğinden bahsedin.

İlişkinizden bahsederken genel olarak kadın erkek ilişkilerinden bahsediyormuş gibi bir dil kullanın. Bir sürü şey anlatın ama sonunda kimse bir şey öğrenemesin. Bunu başarabilirseniz insanlar sizin hakkınızda her şeyi bildiklerini zannederler ve ilişkinizin dedikodu yapılmaya değer bir yanı kalmaz onlar için.

Partnerinize dikkat edin

Tüm bunları yaptınız ama etrafınızdaki insanlar hala sizin ilişkiniz hakkında konuşmayı sürdürüyorlar. O zaman bir de sevgilinizin tavrına dikkat edin. Eğer ikiniz hakkındaki çok özel bazı ayrıntıları onun yaydığını tespit ederseniz bu ilişkiyi hemen bitirin, çünkü dedikoducu erkekten daha itici bir insan tipi olamaz!
Yayın tarihi: 30.01.2006
954
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.