Hava ihanet kokuyor!

Hava ihanet kokuyor!

Eşinize ya da sevgilinize ihanet ettiniz ve şimdi vicdan azabı içinde kıvranıyorsunuz. İhanetiniz küçük bir flört müydü yoksa daha ileriye mi gittiniz? Bunu sevgilinize açıklamalı mı yoksa susmalı mısınız? Bu soruların cevabını bulmak için yazımızı dikkatle okuyun.

Bir ilişkide ihanet başladıysa yalan da onun arkasından gelir. Uzmanlara göre ihanetinizin boyutu önemlidir. Eğer ihanetiniz küçük bir flört boyutundaysa ilişkiye faydası bile oluyor. Sanal ihanetler için de aynı durum söz konusu.

Peki sevgilinize ihanet ettiniz bunu anlatmalı mısınız? Ya da sonsuza kadar bunu bir sır olarak saklamalı mısınız? Bu durumda zor bir kararı vermelisiniz. Uzmanlara göre bir gecelik ilişkilerin anlatılmasına gerek yok. Tabii kişi bunu sürekli tekrarlamıyorsa. Söylenmesi gereken ihanetlere gelince; bu ihanetler arasında en tehlikeli olanı devam eden bir ilişki olması. Yani biriyle birlikteyken diğer kişiyle de birlikte olma durumu. Bu söz konusu olduğunda ihanetinizi eşinize ya da gerçek sevgilinize anlatmanız gerekir. Bir de korunmadan girilen tek gecelik ilişkiler var. Karşınızdaki insanın hayatı söz konusu olduğu için mutlaka anlatılmalı.

İhanet nasıl anlatılır?

İhanetinizi anlatmaya karar verdiniz ve bu yükten artık kurtulmak istiyorsunuz. Yapmanız gereken; yaşadığınız ihaneti detaylarına girmeden anlatmak. Bu arada neden böyle bir şey yaptığınızı da açıkça söylemelisiniz. Bu o an için çok acı verici olsa da sağlıklı ilişkiler için gereklidir.

İlişki bitmeli mi?

Küçük bir kaçamak ilişkinizi bitirmede bir sebep olmamalı. Çünkü yapılan araştırmalara göre birçok çift ihaneti yaşadıktan sonra ilişkilerinin daha iyiye gittiğini söylüyor. Çünkü kaybetme korkusuyla ilişkilerindeki eksikleri kapatmaya çalışıyorlar.

Tabii ihanet sık sık tekrarlanır ve birden fazla olursa bu durumda ilişkiyi bitirmekten başka yapacağınız bir şey yok demektir.
Yayın tarihi: 01.02.2006
911
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.