Hala bekar mısınız?

Hala bekar mısınız?

Duygusal iniş çıkışlarınız ve karasızlıklarınız, gerçek aşkı bulmanıza engel oluyor ve bu yüzden uzun zamandır yalnızsınız. Belki de aradığınız kişi sandığınızdan daha yakın. Unutmayın geçmişinizde sizin içi doğru olmayan bir erkek şimdi Bay mükemmel olabilir...

Size uygun ve çok seveceğiniz bir erkekle birlikte olma hayallerini kalbinize gömeli uzun zaman oldu. 'Bay Mükemmel'e olan inancınızı ise çoktan kaybettiniz, böyle bir beklentiniz kesinlikle yok. Ama sonuç her şeye karşın değişmedi: Hala ve tamamen yalnızsınız! Peki ya tam bekarlığa alıştığınızı düşündüğünüz dönemde, içinizde beliren boşluğa, hüzne ve burukluğa ne demeli? Hele sıcak yaz aylarında iyice ortaya dökülen el ele, göz göze sevgilileri görünce hissettiğiniz o yakıcı kıskançlık? Her şeye rağmen yalnızlığa alışamadığınız ve artık bir sevgiliye, güzellikleri paylaşacağınız birine ihtiyaç duyduğunuz kesin.

Gerçekten hazır mısınız?

Bekarlıktan bunalmış olabilirsiniz ama acaba yeni bir ilişkiye ruhen hazır mısınız? Bu soruyu kendinize sorup çok dikkatli yanıtlamanız gerek. Aksi halde, iş işten geçtikten sonra anlamsız pişmanlıklar duymanın yanında, bir insanı kırmanız da söz konusu. Uzun bir aradan sonra yeni bir ilişkiye başlamak hayatınızda büyük değişiklikler yaratacaktır. Bu değişiklikleri yapmak istiyor musunuz? Yoksa tek düşündüğünüz şey birini bulmak mı? Bekarlığa son vermek istemenizin nedeni sadece yollarda gördüğünüz sevgilileri kıskanmanız mı yoksa daha geçerli sebepleriniz var mı? Şunu da göz önünde bulundurmalısınız ki, sorun birini bulmakla bitmiyor, aksine başlıyor. Yeni bir ilişkiye girmek çocuk oyunu değil, ciddi bir sorumluluk. Özellikle de bu ilişkinin uzun sürmesini istiyorsanız. Şunu iyi bilin ki, eğer ilişkinize ve karşınızdaki kişiye hak ettiği değeri vermez ve özen göstermezseniz, çok kısa bir süre sonra bekarlığa geri dönmeniz işten bile değil. Bu yüzden durumunuzu dikkatle değerlendirin. Yeni bir ilişkiyi neden istediğiniz sorusuna da olabildiğince dürüst bir yanıt verin ve gerçekten geçerli sebepleriniz varsa ancak ondan sonra harekete geçin.

Uzaklara gitmeyin

Kadınlar arasında aşktan daha yaygın olan tek bir şey varsa, o da aşk körlüğüdür. Tabii ki burada bahsettiğimiz körlük aşk yüzünden yaşanan geçici sarhoşluk değil, gözünüzün önündeki bir seçeneği görmemeniz. Kadınlar genel olarak yeni bir sevgiliyi hep uzaklarda, yeni tanıştıkları insanlar arasında aramaya eğilimlidirler. Ne de olsa her tanışma bir olasılıktır. Oysa ideal erkek çoğu zaman yakın çevrenizde hatta en yakın arkadaşlarınız arasında olabilir. Onu bugüne kadar fark etmemiş olabilirsiniz. Ne de olsa sürekli birliktesiniz ve onun yanında o kadar rahatsınız ki, onu bir sevgili olarak düşünmenin aklınızın ucundan bile geçmemesi çok doğal. Hepimiz hayatımızdaki insanları kafamızda belirli yerlere yerleştiririz ve bu yerleri değiştirmek oldukça zordur. Ama üzülmeyin, hiçbir şey için geç kalmadınız.

Eğer bekarlığa veda etmek istiyorsanız, uygun erkeği önce yakın çevrenizde arayın. Arkadaşlarınız arasında aklınıza yatan biri varsa, kesinlikle acele etmeyin ve geri çekilip bugüne kadar arkadaş gözüyle baktığınız erkeğe bir de sevgili gözüyle bakın. Unutmayın ki, bazı erkekler arkadaş olarak harika olmakla birlikte sevgili olarak oldukça başarısızdırlar. Bu yüzden gözünüze kestirdiğiniz erkeğin davranışlarını dikkatli bir biçimde inceleyin ve kendinize şu soruyu sorun: "Bu davranışlar benim sevgilimde görmek isteyeceğim türden davranışlar mı?" Ayrıca onu yakışıklı ve cinsel açıdan çekici bulup bulmadığınızı da kendinize sorun. Nelerden hoşlandığını, hangi tip kadınları beğendiğini çok iyi bildiğiniz için, işiniz çok daha kolay olacaktır. Bu noktada ona zaman tanımanız şart. Çünkü bu yeni yaklaşımınız kafasının karışmasına ve hatta belki şok olmasına neden olabilir. Ancak bu yeni duruma alıştıktan sonra, o da aslında sizi beğendiğini ama bunu hem sizden hem de kendisinden büyük bir özenle gizlediğini itiraf edecektir. Sonrası ise ikiniz için de çok açık: Bekarlığın sonu ve güzel bir ilişkinin başlangıcı.
Yayın tarihi: 16.08.2006
1189
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.