Hadlerini bildirin!

Hadlerini bildirin!

Sizi rahatsız eden, özel alanınıza izinsiz giren o yüzsüz kişiler var ya... Onları sonsuza dek idare etmek zorunda değilsiniz. İlk başta zor bile gelse, karşı koymanız gereken bazı durumlar var.

Emeğinizi kullanarak biryere varmaya çalışanlar

Başkalarının emeğinden yararlanmayı alışkanlık halien getirmiş olan bu kişiler, insanların çekingenliğini koz olarak kullanırlar. Karşısına çıkıp, hadlerini bildiren inasnlar olmayınca, bu sinsiler başkalarını kullanmayı kendilerine iş edinirler. Sizin hayatınızda da böyle birisi varsa, yapmanız gereken tek şey onunla yüzleşmektir.

Hala bekar olmanıza karışanlar

Yardımını hiçbir zaman istememenize rağmen, her gün size koca arayanlar yok mu? Onlarla sohbet etmek bile canınızı sıkar. Bu tür arkadaşlar, sinir bozucu olduklarını fark etmemekle kalmaz, aynı zamanda çöpçatanlığı arkadaşlığın bir parçası olarak görürler. Sizi rahatsız ettiğini anlaması için, bunu açık açık ifade edin. Hareketlerinin arkadaşlığınızı bozduğunu ifade edin. Eğer arkadaşınız size mutluluk yerine sıkınıt ve stres vermeye devam ederse ona elveda demenin zamanı gelmiş olabilir.

Müziğin sesini aşırı açanlar

Kimse eğlence düşmanı değil ve eğlenen insanların hevesini kursağında bırakmak gibi bir niyetiniz de yok, ancak kendi evinizde bile rahat edemeyecek misiniz? Eviniz, sizin özel yeriniz ve dinlenmek istediğinizde üst kattan gelen bangır bangır müziğe katlanmak zorunda değilsiniz. Komşuluğun basit bir kuralı var: Gecikmeden ve nazik bir şekilde konuşun. Sorununaz hala çözüm bulamazsanız, ikinci yola başvurabilirsiniz: Komşunuzu evinize davet edip, ondan gelen gürültüyü kendisinin de dinlemesini isteyin. Sournla kendisi de yüzleşirse, belki bu defa ikna olacaktır. Bu yöntem de işe yaramazsa, son çare olarak apartman yöneticinize ya da polise başvurun.

Sizi aramaktan vazgeçmeyenler

Bazı erkekler için bir kez reddedilmek vazgeçmeleri için yeterliyken, bazıları bu durumu bir türlü anlamak istemezler. Siz onu istememenize rağmen, birisi peşinizi bir türlü bırakmıyorsa, ilk önce niyetsizliğinizi yeterince belli edip etmediğinizi düşünün. Kırıcı bile olsa, gerçeği açıkça söylemek daha iyidir. Bir dahaki sefere sizi arayıp buluşmak istediğini söyleyince, kabul etmeyin ve numaranızı da bir an önce unutmasını istediğiniz de ekleyin.

Yatakta egoist davrananlar

Yeni sevgilinizekarşı iyi şeyler hissetmenize ve onun için birçok şey yapmaya hazır olmanıza rağmen, o yatakta egoist davranıyorsa, tabii ki canınız sıkılır. Ön sevişme sırasında, sevgilinizin kulanğına "Evet, orası, devam et" gibi teşvik edici sözcükler fısıldayıp, ne yapmasını istediğinizi anlatın. Ekstra ilgiyle sizin daha fazla tatmin olduğunuzu görmek sevgilinizi de mutlu edecektir. İsteklerinizi dile getirirken dikkat etmeniz gereken bir şey var: Sevgilinizin egosunu yaralayacak davranışlarda bulunmayın.
Yayın tarihi: 26.12.2004
955
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.