Güzel kadınlar sadakatsiz!

Güzel kadınlar sadakatsiz!

İngiltere'de yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, ihanet etmek, kadının geninden kaynaklanıyor. Peki, bu gen hangi kadınlarda var? Acaba biz de fark etmeden "aldatma genleri" taşıyor muyuz?

Güzel kadınlar sadakatsiz!
Aldatma üzerine ilginç gerçekler...

Alman Bild am Sonntag Gazetesi'nde yer alan haberde, Londra'daki St. Thomas Hastanesi'nde Prof. Tim Spector ve ekibi tarafından yapılan araştırmaya yer verildi. Kadınlara aldatma alışkanlıkları hakkında sorular sorularak bilgi alınırken, çıkan sonuç oldukça şaşırtıcı oldu:

Kadınlardan yüzde 23'ü eşini aldattığını söyledi. Daha ilginci ikiz kardeşlerden biri, eşini aldattığını söylediyse diğer kardeşin de ihanet etme olasılığı yüzde 55 olarak ortaya çıktı. Genleri aynı olan tek yumurta ikizlerinde iki kardeşin de aldatma olasılığının daha da yüksek olduğu belirlendi.

Prof. Spector, ihanetin genlerle ilgisi olmasının, çeşitli genlerin birbirine etki yapmasından kaynaklanabileceğini söyledi. Prof. Spector, "Aynı durum, insanların riski sevmesinde de yaşanıyor. Burada da birçok genin birbirine etkisi bu duyguyu ön plana çıkarıyor" dedi.

Güzel kadınlar aldatıyor!

ABD'li bilim adamları, güzel kadınların, eşlerini veya sevgililerini aldatma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Araştırma için yaşları 17-30 arasında değişen 58 kadınla yüz yüze görüşüldü.

Teksas Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmalara göre, güzel kadınlarda, kadınlık hormonu östrojenin bir türü olan 'östradiol' isimli bir hormon bulunuyor. Bu hormon seviyesi yüksek olan kadınların aldatma riski daha yüksek oluyor.

Ayrıca bu hormonun yüksek olduğu kadınlar, daha fazla partner değiştiriyor. Güzel kadınlar, çevresindeki erkeklerden daha çok ilgi görüyor ve kendilerine güvenleri daha yüksek. Bu yüzden de aldatmaya eğilimli oluyorlar.

Araştırmayı yapan Dr. Krîstina Durante, bu hormon seviyesi yüksek olan kadınların sadece çocuklarına daha iyi bir baba ve iyi bir koca değil, daha fazla şey istediğini tespit etti.

Bu kadınların standartları yüksek oluyor ve erkeklerden daha yüksek beklentileri bulunuyor. Ayrıca tıpkı erkeklerdeki testosteron hormonu yüksekliği gibi, cinsel istekleri daha fazla oluyor.
Yayın tarihi: 24.12.2009
2009
dahafazlası
YORUMLAR

güzel kadınlar aldatarlar aldatılırlarda .ruhunda çapkınlık olan her kes aldatarlar bunun bir sandartı yokdur.

mucuk82 26.12.2009 09:41:57

eşim beni çok çirkin bi kadınla aldattı kadında eşini aldatmışş demekki çirkinler de aldatıyomuş ayrıca ben çok güzelim ama eşimi aldatma gibi bi düşüncem olmadı olmicakta bu nun güzellikle alakası yok bence iradeyle alakalı ister çirkin ister güzel iradesiz insan herşeyi yapar ben bunu bilirim ingilizlerde şaka yapmış güzel kadınlara ))

deli zeynooo 25.12.2009 00:50:55

güzelliğin aldatmayı pek etkileyeceğini düşünmüyorum bu kişilikle ilgilidir bence ilgiye alışıyosunuz sonuçta e sonrada bu sizi pek etkilemiyo ama çirkinler en ufak bir ilgide hemen aldatıveriyolar tiplerine bakmadan balıklama atlıyolar şahit oldum böyle bi duruma

bir genç kız 24.12.2009 22:46:41

Erkeklerin hepsi kendine güven dolu yaşarken, güzel kadınların kendine güvenmesine kimse laf edemez. Dünyanın başka bir yerinde durum böyle olabilir ama Türkiyede erkekler her şeyi yapıp sonrada "Erkekliğin şanındandır!" mantığından sıyrılamadığı müddetçe kadın mağdur olmaktan kurtulamaz.

Ceren 24.12.2009 19:02:31

Gerçekten güzel kadınlarda sadakatsizlik daha fazla görülüyor. Tabi erkeklerin de bunda payı yok değil

nalan 24.12.2009 17:22:46

niye ya çirkinlerde aldatıyor. kendi gözlerimle gördüm. :)))))

busem 24.12.2009 16:16:49

ne kadar dogru bir soz gercektenden dogru bir arastirma cok guzellik kendine veren guveninden dolayi kimseyi begenmez cogunu arkasina alir katliyorum

belcikali 24.12.2009 15:05:05

Bİ OKADAR DA YAKIŞIKLI ERKEKLER SADAKATSİZ DİR..KADIN HER DAİM SADAKATLİ KALIR

NUR... 24.12.2009 12:57:58
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.