Günaydın demenin en güzel yolu: Sabah seksi

Günaydın demenin en güzel yolu: Sabah seksi

Güne seksi bir "günaydın"la başlamaya ne dersiniz? Üstelik cildiniz parlayacak, gözleriniz ışıldayacak, hatta incelip, güzelleşeceksiniz. Aslında sabah seksinin faydaları anlatmakla bitmez. Bir deneyin, sonuca siz de inanmayacaksınız.

Klasik kalıplar içinde bakıldığında seksin zamanı gecedir. Oysa bu, kesinlikle doğru değil. Aksine sabah seksinin, akşam sevişmelerine göre birçok yararı var. Üstelik ruhsal olduğu kadar fiziksel açıdan da. İşte sabahın erken saatlerinde yaşayacağınız cinselliğin kazandıracakları...

Ateşler: Sabah seksi sayesinde gün, sabahın erken saatlerinde masumiyetini kaybeder. Bu da sizi akşama kadar canlı ve heyecanlı tutacak bir faktör. Böylece yorucu ve uzun bir toplantıyla öğle yemeği arasında beş dakikalık arada bezgin oturmak yerine geçirdiğiniz ateşli dakikaları düşünerek etrafa seksi ışıklar saçabilirsiniz.

Canlandırır: İnsanı sabah mükellef bir kahvaltı yapmaktan daha enerjik kılacak tek bir şey varsa, o da sekstir. Normalde yataktan çıktıktan ve duş yaptıktan sonra bile uzun süre gözünüzü açamadığınız halde sabah seksinin canlandıran, enerji veren etkisini fark edebilirsiniz. Siz de uyku mahmurluğuyla başladığınız bir sevişme sonrasında cin gibi oluyor musunuz?

Güzelleştirir: Şimşiş gözler, makyajsız ve bakımsız bir yüz, sabah sabah uğraşmak istemediğiniz için özensizce taranmış saçlar, çatlamış dudaklar... Oysa sabah seksinden sonra aynaya baktığınızda gördüklerinize inanamayacaksınız: Pembe ve gergin bir cilt, parlayan gözler, yarı dağınık seksi saçlar...

Sabah sporu yerine geçer: Düşünün ki kış kapıda ve siz, daha hava aydınlanmadan kalkıp işe gitmek üzere yollara düşüyorsunuz. Acaba bunun üzerine bir de "Formumu koruyacağım" diye yarım saat erken kalkmayı ve daha kaloriferler yanmadan buz gibi bir salonda jimnastik yapmayı göze alan bir babayiğit varmı aramızda? Hiç sanmıyorum. Ama ne şanslıyız ki, sıcak yatağımızdan çıkmadan günlük spor ihtiyacımızı karşılama şansımız mevcut. Hemen burun kıvırmayın, seks kesinlikle sportif bir aktivite ve olimpiyatlarda yer almamasının tek nedeni, insanların koyduğu ahlak kuralları.

Güne hazırlar: Diyelim ki siz, gece sevişmeye alışık bir çiftsiniz. Peki ama sekiz saat çalışıp, koştura koştura dil kursuna gittikten, deli gibi yemek pişirdikten ve bir saat telefonda annenizin şikayetlerini dinledikten sonra ağız tadıyla sevişmek mümkün mü? En azından yorgunluktan ölüyor olacaksınız. Oysa sabah uykunuzu almışsanız, kafanızın içi bomboş, sevgiliniz yanınızda, bundan iyi bir fırsat olabilir mi?

Memnun eder: Erkeklerin testosteron seviyelerinin sabahları, günün diğer saatlerindekinden yüzde 25 daha yüksek olduğunu biliyor muydunuz? Neyse, artık hiç vakit geçirmeden bu bilgiyi değerlendirmeye başlayın. Üstelik sizin hormonal aktivetiniz fazla olduğuna göre, bu potansiyele yazık etmenin alemi yok.

Sağlık verir: Erken uyandınız ve baş ağrısından ölmek üzeresiniz. Üstelik bir de işe gideceksiniz ve bugün görüşeceğiniz müşteri sayısını hatırlamıyorsunuz bile. Ama durun, başucunuzdaki ilaçlara saldırmadan önce yanınızdaki erkeğe saldırmıyorsunuz? Yoksa seks sırasında vücudun salgıladığı endorfinin morfin etkisi yarattığını ve ağrıları geçirdiğini bilmiyor musunuz? Ayrıca ateşli bir sevişme, dolaşımı da hızlandıracağından kendinizi bir süre sonra çok daha iyi hissedeceksiniz.

Rutini kırar: Sabah seksinin en güzel yanlarından biri de, uzun süreli ilişkilerde cinsel rutini kırması. Seks hayatlarının monotonlaştığından, her sevişmenin bir diğerine benzediğinden şikayet eden çiftler varsa, sevişme saatlerini değiştirmeyi denesinler. Sabah seksi, kadına ve erkeğe sağlağayacağı ayrı ayır faydaların yanı sıra çifti farklı bir heyecana sürükler, küllenmiş tuttu ateşini körükler, partnerlerin birbirlerine yakınlaşmalarını ve yaratıcı bir yeniliği paylaşmanın sevincini yaşamalarını sağlar. Yani günaydın demenin bu en güzel yolunu denemek için hiç beklemeyin. Göreceksiniz, cinsel hayatınıza bambaşka bir renk gelecek.

Esen Tezel / Elele

Yayın tarihi: 10.11.2003
5178
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.